Tego nikt by się nie spodziewał. Prominentny członek Sojuszu Lewicy Demokratycznej powołuje się na Chrystusa. Czy coś się zmieniło w programie partii?

Krzysztof Gawkowski nigdy nie ukrywał przed społeczeństwem, że jest wierzącym i praktykującym katolikiem. Wiceszef SLD w najnowszym wywiadzie w radiu Plus mówił o tym, jaka powinna być formacja powołująca się na lewicowe wartości. – Lewica wrażliwa społecznie, to również lewica taka, która będzie czuła na to, co mówił Chrystus w swoich przesłaniach ewangelicznych – powiedział polityk.

Tam było jasno (ewangelia), bądź bratem dla drugiego człowieka, wspieraj go, nie zapominaj o jego problemach. I jeżeli to będziemy stosowali normalnie w polskiej rzeczywistości, to i lewica będzie miała wielkie wyniki, ale z drugiej strony będzie wolna od wpływów kościoła. Moim zdaniem rzeczą, której nie możemy się w Polsce pozbyć, jest oddzielenie polityki od kościoła. Niech będzie w duszy każdego polityka, to co ma być, czyli jego wiara, ale niech nie będzie w decyzjach politycznych. Na to się nie zgadzam – oznajmił  stanowczo Gawkowski.

Wiceprzewodniczący Sojuszu w programie Jacka Prusinowskiego był pytany o to, czy brał udział w akcji „Różaniec bez granic”. Początkowo Gawkowski odebrał to pytanie jako żart, ale po chwili prowadzący wyjaśnił, że pyta poważnie. Wiceszef SLD przyznał, że nie brał udziału w „Różańcu”, jednak zdradził, że w niedzielę był w kościele. Podkreślił też, że polityk powinien mieć swoją wiarę w sercu, ale niekoniecznie powinien się z nią obnościć.

– W niedzielę byłem w kościele, nie zmienia to faktu, że w różańcu nie uczestniczyłem, bo uważam, że są pewne granice wyrażania swoich emocji w polityce, bo tak to traktuję. Emocji, które z jednej strony dotykają spraw społeczno-światopoglądowych, ale z drugiej strony nie powinny też mieszać do takiego myślenia, co mamy w sercu czy w duszy – powiedział.

 

Źródło: se.pl

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu

Największe seksskandale w polityce [ZOBACZ!]

 

 

Zobacz również