Samolot rozbił się w popularnym kurorcie! Na pokładzie 170 osób

Samolot rozbił się w popularnym kurorcie! Na pokładzie 170 osób

Soczi stało się słynne za sprawą zorganizowanych tam w 2014 roku Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Niestety dziś dotarły do nas przerażające wiadomości o katastrofie samolotu na tamtejszym lotnisku. Na pokładzie maszyny znajdowało się 170 osób.

Soczi: dziś rano samolot rosyjskich linii lotniczych Utair zmierzający do miasta z Moskwy rozbił się niedługo po posadzeniu na lądowisku. Maszyna zjechała z pasa i rozbiła się. Pilot nie dał rady wyhamować i uderzył w okalające lotnisko ogrodzenia. W wyniku zdarzenia lewe skrzydło Boeinga 737 oderwało się, a silnik zapłonął. Po zderzeniu maszyna stoczyła się do rzeki, gdzie przeprowadzono akcję ratunkową.

Soczi: katastrofa samolotu

Służby ratownicze błyskawicznie dotarły do Boeinga i ugasiły trawiący go pożar. W maszynie znajdowało się 164 pasażerów i sześcioro członków załogi. Rozbitkowie wydostali się z samolotu za pomocą pompowanych powietrzem zjeżdżalni. Ze znajdujących się w samolocie osób, nikt nie zginął. Jedynie osiemnaście osób odniosło rany w tym troje dzieci. W czasie dramatu doszło jednak do tragedii - na atak serca zmarł pracownik lotniska.

Katastrofa nad Morzem Czarnym

To już drugi raz w ciągu ostatnich dwóch lat, kiedy w okolicach Soczi rozbija się samolot. 25 grudnia 2016 roku maszyna transportująca do stacjonujących w Syrii rosyjskich żołnierzy Chór Aleksandrowa spadła do morza, zabijając wszystkich muzyków. Wcześniej, inny samolot dowiózł na miejsce orkiestrę dla śpiewaków. Na pokładzie rozbitego samolotu znajdowali się członkowie chóru, członkowie balety i soliści.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Skandal na obchodach wybuchu II WŚ na Westerplatte! Ręce opadają
  2. Mogliście stracić 500 plus! Szybko to sprawdźcie
  3. Pogrzeb Leszka Millera trwa. Tak żegnają syna byłego premiera
źródło: fakt.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News