Snowden ostrzega: Pod żadnym pozorem nie instalujcie tej aplikacji Google!

Snowden ostrzega: Pod żadnym pozorem nie instalujcie tej aplikacji Google! Źródło: wikipedia/ pixabay

Największy koszmar amerykańskich służb specjalnych. Dla niektórych jest zasługującym na pokojową nagrodę Nobla patriotą, który poświęcił życie prywatne na rzecz amerykańskiego społeczeństwa. Dla innych jest po prostu zdrajcą. Najbardziej kontrowersyjna postać XXI wieku, czyli po prostu Edward Snowden. Znowu ostrzega - tym razem, nie Amerykanów, a cały świat. 

Można Snowdena nie lubić, nazywać go zdrajcą lub po prostu nim gardzić ale jedno trzeba mu przyznać - jest genialnym informatykiem. Inaczej po prostu nie dostałby pracy w CIA i NSA.

Teraz Snowden ostrzega ponownie. Tym razem nie przed służbami specjalnymi, a przed czymś, co mogłoby wydawać się kompletnie niegroźne - nową aplikacją Google, Allo.

Google Allo to inteligentny komunikator amerykańskiego molocha, który ma ułatwić użytkownikom szybką i spersonalizowaną komunikację - przynajmniej według Google. Edward Snowden ma na ten temat nieco inną opinię.

Zdaniem Snowdena, Google Allo będzie rejestrować i zapisywać każdą wiadomość, jaką wyśle użytkownik i na życzenie przekaże je policji lub służbom.

fot. twitter fot. twitter

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

źródło: twitter/ Snowden
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News