Bez nazwy-1
Fot. Pixabay
Patryk Korzec - 17 Grudnia 2018

Na zachodzie Polski pada toksyczny śnieg! Służby proszą o pozostanie w domach

Śnieg o tej porze roku nie jest niczym wyjątkowym w naszym kraju. Biały puch idealnie nadaje się do zabawy dla dzieci oraz tworzy niesamowity klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Teraz jednak zachód Polski jest zagrożony - spadające z nieba płatki są toksyczne i stanowią bardzo poważne zagrożenie. 

Śnieg zwykle nie kojarzy nam się z niczym złym - tworzy piękne krajobrazy, można dzięki niemu delektować się zimową atmosferą, sprawia radość dzieciom, a w zestawieniu ze świętami Bożego Narodzenia tworzy niesamowity, wyjątkowy klimat, którym cieszyć się możemy tylko raz w roku. Tym razem jednak biały puch lecący z nieba może być szczególnie niebezpieczny dla ludzi - służby apelowały, by mieszkańcy zachodniej Polski nie wychodzili z domów, toksyczny opad bowiem jest wyjątkowo szkodliwy dla zdrowia. Głos zabierają również władze.

Toksyczny śnieg na zachodzie Polski

W niedzielny wieczór przy ulicy Szczecińskiej we Wrocławiu doszło do ogromnego pożaru. W płomieniach stanęło 150-metrowa hala firmy zajmującej się recyklingiem plastiku. Nad ogniem próbowało zapanować 31 zastępów straży pożarnej, wezwano również ratownictwo chemiczne. Dogaszanie pożaru wciąż trwa, nie podano do tej pory, jakie są również jego oficjalne przyczyny. Centrum Zarządzania Kryzysowego jeszcze tego samego dnia, którego wybuchł pożar, apelowało o to, by bez potrzeby nie wychodzić z domu i pozamykać wszystkie okna. Gazy pożarowe miały być niebezpieczne dla zdrowia i życia, dziś jednak zdanie zmieniono, a Polakom mieszkającym w pobliżu zagraża coś zupełnie innego.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Perth_hail_size_compared_to_handNie dowiesz się tego z prognozy pogody! Wstrząsające zimowe rekordyCzytaj dalej

Władze i służby apelują, by mieszkańcy nie wychodzili z domów

Dziś pojawił się kolejny komunikat służb, zgodnie z którym bezustannie prowadzony jest monitoring, do którego używa się specjalistycznego sprzętu grupy chemiczno-ekologicznej. Zgodnie z nim nie doszło do skażenia, jednak władze podkreślają, że wciąż nie jest do końca bezpiecznie, a przebywanie na zewnątrz może szkodzić zdrowiu. Rada Osiedla Maślice znajdująca się niedaleko miejsca zdarzenia wystosowała komunikat do mieszkańców, by bez powodu nie wychodzili z domu, z nieba bowiem pada skażony śnieg z popiołami. Jak podaje Rada, przebywanie w nim powyżej 10 minut prowadzić może do mdłości i bólu głowy. Z powodu pożaru zamknięte zostały ulice: Szczecińska i Żernicka, utrudniony jest także ruch pociągów na tracie Wrocław - Legnica.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polacy uwięzieni na Antarktydzie! Pomoc nie może dotrzeć, tragiczne warunki
  2. Tragiczny wpływ Wigilii. Przez to umierają ludzie
  3. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
  4. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
  5. Słynna Baba Wanga przepowiedziała przyszłość Polski. Nie jest dobrze
Krzysztof Jackowski8 spełnionych wizji Krzysztofa Jackowskiego [ZOBACZ!]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News