Śniadanie, które wzmacnia mózg i hamuje procesy starzenia. Już po kilku dniach będziesz czuć się jak młody Bóg

Śniadanie, które wzmacnia mózg i hamuje procesy starzenia. Już po kilku dniach będziesz czuć się jak młody Bóg Źródło: unsplash

Śniadanie jest pierwszym posiłkiem, który spożywamy w ciągu dnia. I, jak się okazuje, również najważniejszym. Warto więc skupić się na jego przygotowaniu, by na sam początek dnia dostać zastrzyk energii, który będzie uwalniał się przez wiele godzin, a oprócz tego przyniesie inne korzyści dla całego organizmu.

Śniadanie według ekspertów należy spożyć w 30 minut po przebudzeniu. Wszyscy jedzący śniadanie wiedzą, jak ważną rolę odgrywa ono w prawidłowym żywieniu. Wyjście z domu bez śniadania zawsze kończy się podjadaniem, co przynosi dramatyczne skutki dla zdrowia, a na wadze pojawiają się dodatkowe kilogramy.

Co zjeść na śniadanie?

To pytanie może pojawiać się niezmiernie często, a efekt zawsze jest taki sam - sięgamy po najprostsze w przygotowaniu kanapki. Chociaż możliwości jest bez liku, ograniczenia czasowe o poranku mogą przyczynić się do tego, że niechętnie będziemy rezygnować z chleba z szynką czy serem. Aczkolwiek i tak jest to lepsze rozwiązanie niż zaczynanie dnia od wlewania do żołądka filiżanek kawy.

Przygotowanie owsianki zajmuje tyle samo czasu co zrobienie kanapek. Jednak nie wszyscy przekonali się jeszcze do jej smaku i nawet dodatki w postaci czekolady czy cynamonu z jabłkami nie są w stanie skusić niezdecydowanych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Pełnowartościowe śniadanie za sprawą jednego składnika 

Cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem przez cały dzień można po zjedzeniu tego śniadania, które obfituje w niezmiernie ważne dla organizmu składniki odżywcze, takie jak witaminy B i E, a oprócz tego wapń, fosfor, potas, cynk, magnez. 

Co w takim razie jeść, by czuć się jak młody Bóg? Płatki jaglane. Okazuje się, że to jedno z najzdrowszych śniadań, jakie można sobie przygotować. Ich walory smakowe są o wiele lepsze niż klasycznej owsianki, a ich przygotowanie jest jeszcze krótsze. Płatki jaglane mogą być gotowane na wodzie lub mleku - te przygotowane na mleku będą miały konsystencję budyniu. Można je również dodać do ulubionego jogurtu.

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta robiła swoją suknię ślubną 1000 godzin. Pan młody prawie zemdlał, gdy ją zobaczył
2. Dostała wylewu, kilka dni później już nie żyła. Bracia alkoholicy zrobili mu piekło, ale do akcji wkroczyła Katarzyna Dowbor

Dodatkowo jedząc na śniadanie płatki jaglane, wzmacniamy włosy i paznokcie. Warto się więc do nich przekonać i dać sobie najlepszy możliwy start na początku dnia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowy pomysł na emeryturę. Bez limitu lat nie dostaniesz ANI GROSZA
  2. 13. emerytury nie zostaną wypłacone? Przykre doniesienia
  3. Tomek odciął żonie piersi, nos i uszy. Niewyobrażalny koszmar, w którym życie straciło 5 osób
  4. Pan młody chciał zażartować z wybranki i powiedział "NIE". Nie mógł przewidzieć, jak tragicznie się to skończy
  5. Ich nowo narodzony syn zmarł. Po 4 dniach odebrali telefon, po którym ich życie już nigdy nie będzie takie samo

źródło: abczdrowie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News