Smutne. Dramatyczne zdjęcie przedstawiające martwego syryjskiego chłopczyka wyrzuconego przez morze w istocie jest inscenizacją. Dziecko znaleziono gdzie indziej, a fotografię odpowiednio przygotowano używając ciała tragicznie zmarłego chłopczyka.

Zdjęcie obiegło świat i pojawiło się w wielu mediach, również na Pikio.pl. Brytyjskie dzienniki publikowały je pisząc, że Europa „musi się obudzić”. Fotografia zszokowała miliony internautów w całej Europie wyciskając potoki łez.

Choć w żaden sposób nie umniejsza to dramatu, okazuje się, że fotografia jest inscenizacją. Wykorzystana została tragedia, by zrobić odpowiednie zdjęcie. Syryjski chłopczyk tak naprawdę został znaleziony 2 września w innym miejscu tureckiej plaży. Ciało przeniesiono gdzie indziej i dopiero tam wykonano fotografię z odpowiednim ujęciem.

Przerażające jest również to, że ojciec dziecka Abdullah Kurdi w wyniku katastrofy stracił żonę i dwóch synów, bowiem w fatalnych warunkach podróżował do Europy chcąc wstawić sobie nowe zęby. Opowiedziała o tym zapłakana ciocia zmarłego chłopca w rozmowie z telewizją Sky News.

syryjczyk

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

...

Zobacz również

Zobacz również