Smutne. Była pierwsza dama umiera, odmawia leczenia

Smutne. Była pierwsza dama umiera, odmawia leczenia

Wiek byłej pierwszej damy jest na tyle zaawansowany, że postanowiła zrezygnować z leczenia i w spokoju doczekać końca swoich dni. Stan zdrowia żony jednego z najbardziej wpływowych ludzi w Stanach Zjednoczonych pogorszył się do stopnia, w którym uznała, iż od lekarzy oczekuje już jedynie uśmierzenia bólu. Barbara Bush umiera na naszych oczach.

Wczoraj rodzina Bushów wydała oświadczenie, w którym przekazano smutną informację o decyzji Barbary Bush, żony 41. i matki 43. prezydenta USA. 92-latka podjęła decyzje o odejściu od leczenia i poprosiła lekarzy o podawanie jedyne środków przeciwbólowych.

- Przebywa w otoczeniu rodziny, którą kocha, i z wdzięcznością przyjmuje liczne życzliwe wiadomości oraz modlitwy - podał rzeczniczka rodziny Bushów, Jim McGrath.
Nie ujawniono oficjalnej przyczyny problemów zdrowotnych byłej pierwszej damy. Media na czele z CNN spekulują jednak, że chodzi o ciężką dolegliwość płucną - przewlekłą obturacyjną chorobę płuc oraz zastoinową niewydolność serca.

Kim jest Barbara Bush?

Druga dama USA w latach 1981-1989 oraz pierwsza dama w latach 1989-1993 urodziła się w 1925 roku w Nowym Jorku. Choć jej rodzice nie zajmowali się polityką, wśród jej krewnych obecny jest Franklin Pierce, 14. prezydent Stanów Zjednoczonych. Przyszłego 41. prezydenta, George'a H. W. Busha poślubiła w 1945 roku. Rok później na świat przyszedł przyszły 43. prezydent kraju, George W. Bush. W czasie zasiadania przez męża najpierw na fotelu wiceprezydenckim, a następnie prezydenckim aktywnie uczestniczyła w jego polityce, zawsze zachowując duży wpływ na ukochanego. Pomimo zaawansowanego wieku pomagała także w kampanii własnego syna, podczas jego pierwszej i drugiej kampanii. Barbara jest jedną z dwóch głów najbardziej wpływowych rodzin w USA. Nie tylko jest żoną byłego najpotężniejszego człowieka na świecie i matką innego, ale wydała również na świat byłego gubernatora stanu Floryda, Jeba Busha.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Napad na dom Rzeplińskiego! Znane są motywy
  2. Nieznana przyjaciółka Kaczyńskiego. To u niej zapadają decyzję
  3. Tajemnicze samobójstwo dziennikarza. Naraził się władzy?
źródło: tvn24.pl Następny artykuł