Niemiecka telewizja ZDF, która znana jest w naszym kraju z bezkarnego używania sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”, wcale nie zamierza za nie przeprosić. Co więcej, planuje odwoływać się od narzuconego przez sąd nakazu, który w opinii pracowników stacji jest niesprawiedliwy.

ZDF została zobligowana do natychmiastowego przeproszenia na antenie za upowszechnianie programów zawierających sformułowanie „polskie obozy koncentracyjne”. Władze telewizji zapowiedziały jednak, że będą odwoływać się od decyzji sądu, który zebrał się w tej sprawie w Krakowie.

Według ZDF wyrok był niesprawiedliwy, ponieważ polscy sędziowie działają pod wpływem polityki prowadzonej przez rząd. Stacja twierdzi, że nie są oni niezależni, więc nie wydają odpowiednich, sprawiedliwych decyzji. Zamiast tego mają za to, niczym premier i ministrowie, „funkcjonować pod hasłem aktywnej polityki historycznej ukierunkowanej na ochronę dobrego imienia państwa polskiego i Polaków”.

Telewizja wciąż nie przeprosiła za użycie sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”. Zamiast tego regularnie usuwa oraz blokuje komentarze widzów, którzy starają się przekazać innym historyczną prawdę.

...

Zobacz również

Zobacz również