Nie będzie chyba przekłamaniem stwierdzenie, że Adam Małysz to jeden z najbardziej lubianych polskich sportowców. Przy czym ogólnikowe w swoim wydźwięku słowo „sportowiec” jest tutaj kluczowe.

Małysz zdobył popularność jako najbardziej utytułowany zawodnik w historii indywidualnych konkursów mistrzostw świata w skokach narciarskich, został też wybrany najlepszym polskim sportowcem pierwszej dekady XXI wieku.

Po zakończeniu kariery skoczka narciarskiego Adam Małysz zabrał się za rajdy. Startował między innymi pięciokrotnie w rajdzie Dakar, raz zajmując 13. – najwyższe dla niego – miejsce. Jak się okazuje, także ta przygoda może wkrótce dobiec końca. Małysz zapowiedział bowiem, że najprawdopodobniej zakończy karierę.

– Jeśli nie pojawi się żaden strategiczny sponsor, ciężko będzie mi udźwignąć starty w Pucharze Świata. Myślę również o rywalizacji w Rajdzie Dakar. Z tym wiążą się kolejne problemy. W mojej głowie pojawiają się już myśli, że chyba nie będę dalej jeździł – tłumaczy.

– Wykładałem na to własne, niemałe środki. Z roku na rok wychodziło, że zapewniam bardzo duży zwrot medialny w stosunku do inwestowanych we mnie środków. Znalazłem się w trudnym punkcie mojej zawodowej kariery. Poczekam z podjęciem ostatecznej decyzji jeszcze kilkanaście dni – dodaje.

 

...

Zobacz również