mogherini3
Wiadomości Pikio - 23 Marca 2016

Szefowa unijnej dyplomacji płacząc przerwała konferencję na Bliskim Wschodzie (video)

Szefowa unijnej demokracji Federica Mogherini, nie zdołała powstrzymać targających nią emocji i z płaczem opuściła konferencję poświęconą krwawym zamachom w Brukseli. Włoszka przekonywała, że podobnego cierpienia Bliski Wschód doznaje na co dzień.

- To bardzo smutny dzień dla Europy. Zamachy, do których doszło w Brukseli, przyniosły Europie cierpienie, jakiego Bliski Wschód doznaje na co dzień - mówiła Mogherini w Ammanie, stolicy Jordanii.

- Jest jasne, że korzenie bólu, jaki odczuwamy w naszym regionie, są te same. Jesteśmy zjednoczeni nie tylko w cierpieniu ofiar, ale także w odpowiedzi na te czyny i we wspólnym zapobieganiu ekstremizmowi i przemocy - dodała.

Szefowa unijnej dyplomacji z trudem powstrzymywała łzy na myśl o 34 ofiarach krwawej masakry, którą urządzili w Brukseli dżihadyści z Państwa Islamskiego. Gdy skończyła swoje wystąpienie, a głos zabrał Nasir Dżudeh, jordański minister spraw zagranicznych, Mogherini nie wytrzymała.

- Przepraszam - powiedziała i opuściła konferencję, wcześniej wtulając się w ramiona Dżudeha.

https://youtu.be/RmzFKnUmFDQ
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News