SMS - możesz być w niebezpieczeństwie
ROBIN WORRALL/Unsplash
Aneta Wasilewska - 31 Lipca 2020

Dostałeś podobnego smsa? Możesz być w niebezpieczeństwie, wiemy, co naprawdę oznacza

SMS mógł zostać wysłany także do ciebie. Jeżeli otrzymałeś podobną wiadomość, możesz znaleźć się w niebezpieczeństwie. Wiemy, co niesie za sobą informacja przekazana przez naciągaczy. Niestety, pojawiło się kolejne oszustwo w sieci. Tym razem cyberprzestępcy wykorzystali wizerunek firmy kurierskiej.

SMS po raz kolejny zostały wysłane do Polaków w celach zupełnie niezwiązanych z treścią wiadomości. Na celowniku znaleźli się klienci firmy kurierskiej InPost, odpowiedzialnej za Paczkomaty. Już wczoraj pojawiły się pierwsze sygnały, że oszuści próbują wyłudzić dane osobowe.

Marta Kaczyńska - zdjęcia trafiły do sieciPrzyłapali Kaczyńską gdy myślała, że nikt ją nie widzi. Zdjęcia trafiły do sieciCzytaj dalej

SMS trafiały do Polaków. Nadawcą miał być InPost

Już wczoraj eksperci z CERT Orange Polska ostrzegali, że Polacy mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, miały nadciągnąć ataki phishingowe. Niestety, tak się stało. Zespół CERT Orange Polska odnalazł w sieci serię rejestracji nowych domen. Na początku nie pojawiały się na nich żadne treści, jednak oszuści szybko zaczęli wprowadzać dane.

Na stronach zaczęto wprowadzać dane, które już wcześniej wykorzystywane były podczas ataków cyberprzestępców. Najprawdopodobniej za ostatnie ataki, jak i najnowszy, odpowiada ta sama grupa. Na czym dokładnie polegał atak? SMS niby od firmy InPost wysyłany był do Polaków, by w następstwie instalować fałszywe aplikacje.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

PieniądzeMasz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądzeCzytaj dalej

SMS odsyłały do szkodliwych aplikacji, odpowiedzialnych za pobieranie danych bankowych

SMS nakłaniał klientów firmy InPost do pobierania szkodliwego oprogramowania, które zostało dokładnie określone na portalu dobreprogramy.pl. Jest to fałszywa aplikacja typu Cerberus, czyli trojan bankowy. Po zainstalowaniu aplikacji ma możliwość pobrania danych logowania na strony banku.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Rząd podjął pilne działania. Właśnie podano do wiadomości
2. Tragiczne doniesienia z Polski. Wśród rannych są dzieci
3. Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania wiernych, którzy brali udział we mszach prowadzonych przez zarażonych księży

Niebezpieczeństwo jest o tyle większe, o ile użytkownicy, pobierając aplikację, nie mieli świadomości, że ich dane są pobierane i zapisywane na serwerach. Niestety, pomimo wiadomości o SMS i szkodliwym oprogramowaniu, nadal można natrafić na fałszywe informacje, służące do wyłudzania naszych danych. Zgodnie z oficjalnymi informacjami CERT Orange całkowicie zablokowało dostęp do szkodliwych witryn.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rafał Trzaskowski spotkał się z Andrzejem Dudą, ale wszyscy patrzyli tylko na jego buty. ”Obciach”
  2. Tragiczne wiadomości z samego rana. Nie żyje legenda, przegrała z rakiem w wieku 55 lat
  3. Emeryci dostaną nawet po 33 tys. złotych? Wszystko gotowe, projekt w Senacie
  4. Niepokojąca informacja dla seniorów. Są zagrożeni, mogą stracić wiele
  5. Zapadła decyzja ws. powrotu dzieci do szkół. Pada konkretny termin
  6. 90% gospodyń psuje mizerię przez 1 błąd. Wystarczy dodać sekretny składnik naszych babek, smak rozpieszcza podniebienie
  7. Ważny komunikat ministerstwa ws. obostrzeń. Dotyczy nie tylko Lidla czy Biedronki
  8. O mięsnym jeżu mówiła cała Polska. Aktora spotkał tragiczny los
  9. 13-letnia córka Marty Kaczyńskiej przerwała milczenie. Powiedziała, czego nienawidzi

MamaJedna z pań nie jest prawdziwą matką. Wskaż, która i poznaj prawdę o swoim charakterzeCzytaj dalej

Źródło: Dobre programy

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News