SMS - nowy sposób oszustów
Semevent/Pixabay
Aneta Wasilewska - 28 Września 2020

Oszuści mają nowy, perfidny sposób na Polaków. Wystarczy jedna rzecz, można stracić wszystkie pieniądze

Pojawił się nowy sposób na oszustwo. SMS wysyłany jest do Polaków, a już chwilę później może okazać się, że konto zostało całkowicie wyczyszczone. Policja ostrzega przed realnym niebezpieczeństwem. W polskim mieście wiadomo już o jednej ofierze perfidnych oszustów.

SMS od kuriera pojawił się na telefonie mieszkanki Poznania. Wystarczyło kilka chwil, by oszuści ukradli jej wszystkie pieniądze z konta. Funkcjonariusze policji opublikowali treść wiadomości, by ustrzec wszystkich narażonych osób.

Niezbędna jest pilna pomoc. Michał Wiśniewski przekazał tragiczną wiadomość, błaga o pomocNiezbędna jest pilna pomoc. Michał Wiśniewski przekazał tragiczną wiadomość, błaga o pomocCzytaj dalej

Nowe oszustwo. SMS może doprowadzić do utraty wszystkich pieniędzy

Rozpoczęło się dochodzenie policji w Poznaniu w sprawie ogromnego oszustwa. Jak się okazuje, jedna z mieszkanek miasta otrzymała SMS od osoby, która podszywała się pod kuriera. Niestety, kobieta nie wiedziała, do czego doprowadzi fałszywa wiadomość.

- Twoja przesyłka została wstrzymana z powodu nadwagi. Ureguluj należność 1,49 zł, aby ją otrzymać i uniknąć zwrotu do nadawcy - ujawnili SMS funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

W SMS-ie znajdował się link, przekierowujący do opłaty bankowej. Oczywiście była to fałszywa strona banku, dzięki której oszuści mogli zdobyć wszystkie dane do logowania. Kobieta już następnego dnia rano zobaczyła, że w nocy z jej konta wykonano liczne transakcje płatnicze. W ten sposób z jej konta zniknęło prawie ćwierć miliona złotych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta zapomniała o jednej rzeczyZdezynfekowała ręce, zapomniała o jednej rzeczy. Chwilę później rozległa się eksplozjaCzytaj dalej

- Poznanianka straciła w ten sposób prawie ćwierć miliona zł. Hakerzy przejęli kontrolę nad jej kontem i wyczyścili je do zera. Staramy się ich złapać - przekazał mł. insp. Andrzej Borowiak z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Funkcjonariusze ostrzegają. Widzisz podejrzanego SMS-a? Nie otwieraj go

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd właśnie ogłosił nowy zakaz. Od 30 września duże utrudnienia dla wielu Polaków

2. Uczestnik „Rolnik szuka żony” przekroczył wszelkie granice. Jest odpowiedź TVP, widzowie wściekli

3. Nagle przywrócono obowiązkową kwarantannę dla Polaków. Nikt nie spodziewał się przykrych wiadomości

Funkcjonariusze niejednokrotnie przypominali o zasadach bezpieczeństwa, które zapobiegną oszustwom. Warto mieć się na baczności, gdy na naszym telefonie, bądź na skrzynce pocztowej pojawiają się wiadomości od kurierów, operatorów telefonicznych czy banków. Nie należy klikać w linki, które odsyłają na konta bankowe. To prosta metoda dla oszustów, by wyłudzić dane do logowania, a od tego już chwila, aby całkowicie wyczyścić konto.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Papier toaletowy, makaron i ryż znowu znikają z półek. W Polsce również padają niepokojące rekordy zakażeń, co dalej?
  2. TVP zaprosiło Marcina Najmana. Celebryta dał "wykład" na temat LGBT (WIDEO)
  3. Informacje o nagłej śmierci spadły jak grom z jasnego nieba. Miał dopiero 45 lat
  4. Potężne ognisko koronawirusa w Polsce. Porażające informacje
  5. Nie żyje 3-miesięczne niemowlę. Matka dziecka i jej partner aresztowani, porażające szczegóły
  6. Jedząc ryż możesz sobie poważnie zaszkodzić. Wszystko przez błędy w gotowaniu, które popełnia 90% Polaków

Miss przeszła koszmarW wieku 5 lat została miss piękności, następnie przeszła koszmar, musiała się poświęcić. Wiemy, jak wygląda dziśCzytaj dalej

Źródło: O2

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News