SMS dla Polaków
Pikio.pl
Irmina Jach - 24 Października 2020

Dziś wszyscy Polacy dostaną identycznego SMS-a od rządu. Znamy jego treść

SMS o konkretnej treści trafi dziś do wszystkich Polaków. Treść wiadomości w każdym przypadku będzie identyczna. Rząd zdecydował się na konkretne kroki, które mają być pomocne w wyjątkowej sytuacji, której świadkami jesteśmy obecnie. Od dziś wchodzą w życie ogromne zmiany. Wiemy, z czym się wiążą.

SMS o bardzo ważnej treści trafi dziś na telefony komórkowe wszystkich Polaków. Rząd zdecydował się zwrócić do obywateli naszego kraju z niezwykle ważnym komunikatem, którego treści nie można zlekceważyć. Sytuacja jest bardzo poważna.

Prawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczećPrawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczećCzytaj dalej

SMS od rządu trafi na telefony komórkowe wszystkich Polaków

- Od 24 października cała Polska w czerwonej strefie epidemicznej. Dziś mieszkańcy całego kraju otrzymają Alert RCB z informacją o nowych zasadach bezpieczeństwa - napisano w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Rządowe Centrum bezpieczeństwa zaapelowało do Polaków z prośbą o pomoc seniorom, unikanie opuszczania domów oraz zasłaniania nosów i ust w miejscach publicznych, także na zewnątrz. Przestrzeganie restrykcji sanitarnych, szczególnie teraz, w dobie rekordowych zakażeń, może uratować życie wielu osób. Niektórzy już otrzymali zapowiedzianą wiadomość.

- Uwaga! Jeśli możesz, zostań w domu. Pomagaj seniorom. Od 24 października cała Polska w czerwonej strefie epidemicznej. Zostań w domu - napisano w SMS.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

W związku z ujednoliceniem strefy epidemiologicznej, w każdym powiecie na terenie kraju będą obowiązywały identyczne obostrzenia. Uczniowie szkół podstawowych, którzy uczęszczają do klas 4-8, nie będą dłużej uczyć się w trybie stacjonarnym. Młodzież, począwszy od soboty, 24 października, aż do 8 listopada (z możliwością przedłużenia terminu), będzie uczestniczyła w zajęciach zdalnych. Podobna sytuacja od pewnego czasu ma miejsce także w szkołach średnich. Przedszkola i początkowe klasy będą nadal uczęszczać do szkół.

Współzawodnictwo sportowe, zajęcia sportowe i wydarzenia sportowe są organizowane bez udziału publiczności. W zajęciach organizowanych jako forma zorganizowanej aktywności fizycznej lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym (z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób) może uczestniczyć nie więcej niż 250 osób jednocześnie, nie licząc obsługi wydarzenia.

Wydarzenia kulturalne, takie jak spektakle teatralne, mogą odbywać się przy znacząco mniejszej publiczności. Według najnowszych rozporządzeń zajęte może zostać tylko 25 procent wszystkich dostępnych miejsc na widowni. Organizatorzy powinni zapewnić uczestnikom możliwość zachowania 1,5-metrowego dystansu społecznego lub zadbać o to, by zajęte było co czwarte miejsce. Zakrywanie nosa i ust jest obowiązkowe. Takie same zasady obowiązują w kinach.

Od dziś obowiązuje też zakaz działalności stacjonarnej restauracji. Lokale gastronomiczne mogą wydawać jedzenie wyłącznie na wynos lub w dowozie do klienta. Zakaz dotyczy także stołówek szkolnych. Normalnie mogą funkcjonować jedynie obiekty hotelowe, które objęte są wyłącznie zakazem organizowania imprez tanecznych. Zamknięto baseny i aquaparki, które nie świadczą usług leczniczych. Wesołe miasteczka i parki rozrywki nie mogą być otwarte.

Dzisiaj grzeje:

1. Lekarka z polskiego szpitala nie mogła już dłużej. Zdradziła, co się wyrabia obecnie w szpitalach

2. Z ostatniej chwili: Ministerstwo poinformowało wszystkich kilka minut temu. Chodzi o obostrzenia

3. Będą mandaty za wychodzenie z domu w całej Polsce? Policja zdradza szczegóły, trzeba wiedzieć

Działania sanatoriów, które świadczą usługi uzdrowiskowe, została zawieszona, z możliwością dokończenia już rozpoczętych turnusów. Wyjątkiem są przypadki, gdy zawieszenie rehabilitacji może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia i życia pacjenta. Salony kosmetyczne, fryzjerskie i tatuażu działają w reżimie sanitarnym. Zarządzono również zakaz organizacji imprez okolicznościowych.

W uroczystościach religijnych może wziąć udział 1 osoba na 7 m2 przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Zgromadzenia publiczne mogą liczyć maksymalnie pięciu uczestników, a imprezy domowe - maksymalnie 20 uczestników. W transporcie zbiorowym zarządzono ograniczenia. Pojazdem można przewozić tyle osób, ile wynosi: 50 procent liczby miejsc siedzących albo 30 procent liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących. W godzinach 8:00-16:00, od poniedziałku do piątku, istnieje obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna. Noszenie maseczek obowiązkowe jest w każdym miejscu publicznym.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Właściciel psa został zabrany przez pogotowie. Ratownicy zdębieli, gdy zobaczyli reakcję wiernego pupila, wzruszające nagranie
  2. "Dramat" żony Krzysztofa Piątka. "Ten kraj mnie wykończy". Aż trudno uwierzyć, co ją tak rozwścieczyło (FOTO)
  3. Zapadła ostateczna decyzja ws. cmentarzy. Rzecznik rządu się wygadał, dobitne słowa
  4. Ksiądz nagle przerwał mszę i wyszedł. Gdy wrócił, wierni zamarli, chwilę później wszyscy szybko opuścili kościół
  5. Sklepy Biedronki otwarte w niedziele. Sieć znalazła sposób na ominięcie zakazu
  6. Electronic Arts w ogniu krytyki. Kolejny pozew o kontrowersyjną funkcję
  7. Niewiarygodnie prosty, wręcz banalny sposób na najbardziej soczyste kotlety mielone w twoim życiu. Wystarczą 3 łyżki prosto ze słoiczka
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Twitter/GOV

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News