Dostał jednego SMS-a, stracił 26 tysięcy złotych. Wiemy, co było w wiadomości, uważajcie

Dostał jednego SMS-a, stracił 26 tysięcy złotych. Wiemy, co było w wiadomości, uważajcie Źródło: unsplash.com NordWood Themes

Dostał SMS, a chwilę później był bez grosza. Mężczyzna stracił 26 tysięcy złotych. Wiadomo, jaka była treść wiadomości, którą otrzymał. Lepiej przeczytać i wiedzieć, na co trzeba uważać.

Jeden SMS kosztował go fortunę. Mieszkaniec powiatu staszowskiego padł ofiarą absurdalnego oszustwa. Nie mieści się w głowie, jaką tym razem metodę obrali cyberprzestępcy. Przykra historia tego mężczyzny powinna być przestrogą dla wszystkich, niepozorna treść wiadomości może prowadzić do utraty wszystkich oszczędności. 

Dostał SMS i stracił blisko 30 tysięcy złotych. Jaka była treść?

Opisywana przez Onet historia odbiera mowę. Mieszkaniec powiatu staszowskiego w województwie świętokrzyskim otrzymał na pozór zupełnie normalny SMS z prośbą o niewielką dopłatę do przesyłki. W wiadomości dodany został link, który przekierowywał potencjalną ofiarę na fałszywą, lecz łudząco przypominającą prawdziwą, stronę banku. Tam mężczyzna wpisał wszystkie swoje dane do wykonania przelewu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Zazwyczaj kwota dopłaty jest niska, co ma na celu uśpienie naszej czujności. W wiadomości podany jest link, który przekierowuje potencjalną ofiarę na stronę łudząco przypominającą stronę naszego banku bądź operatora płatności, gdzie nieświadoma niebezpieczeństwa osoba wprowadza swoje wrażliwe dane dotyczące konta, czym umożliwia przechwycenie tych danych przez oszustów - mówi w rozmowie z Onetem asp. Artur Majchrzak z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji. 

W miniony wtorek do Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zgłosiła się 38-letnia kobieta, która poinformowała, że w ubiegłym tygodniu SMS o takiej treści, gdzie wymagana opłata wynosiła 1,49 złotych, otrzymał jej teść. Mężczyzna przesłał ją do swojego syna, który za pomocą nadesłanego przez oszustów linku dokonał wpłaty. Po kilku dniach ponownie zalogował się na konto swojego banku, tym razem na prawdziwej stronie i odkrył, że stracił 26 tysięcy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, zacznie się już za kilka dni. Fatalna informacja dla wielu Polaków

2. Jedynym objawem było obgryzanie paznokci. 11-letni chłopiec trafił do szpitala ostatniej chwili

- Wiadomość tą mężczyzna przesłał do swojego syna, który klikając w otrzymany link uiścił wspomnianą kwotę. Gdy kilka dni później mężczyzna zalogował się na swoje konto zorientował się, że z jego konta wykonanych zostało sześć transakcji na łączną kwotę 26 tys. zł - dodał w rozmowie z Onetem asp. Majchrzak. 

Funkcjonariusze apelują do wszystkich, by nie reagowali na podobne wiadomości, a tym bardziej, by nie klikali w nadesłany do nich link. W innym wypadku mogą stracić wszystkie oszczędności. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stoch i Kubacki zabrali żony na wspólny wypad. Wiemy, co robili - piękne widoki i świetna zabawa (FOTO)
  2. Polacy spróbowali niemieckich pierogów i brakuje im słów. Obłędne nadzienie żywcem przenosi do nieba
  3. Koszmar, wiemy, którzy konkretnie emeryci mają stracić część pieniędzy. Wypłynęły szczegóły dotyczące tzw. czternastki
  4. Niewiarygodne. Wyciekło nieznane zdjęcie Agaty Dudy z młodości, jedna rzecz odbiera mowę
  5. Dołująca tragedia, 2-latka zabiła własną mamę. Umarła na jej oczach, ojciec był bezradny
  6. Tragiczne wieści obiegły Polskę. Niestety, nie żyje Mikołaj Kubica

Źródło: Onet 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News