Polacy dostają pilne SMS-y. Zakaz wchodzi w życie już jutro, wprowadzą dodatkowe obostrzenia

Polacy dostają pilne SMS-y. Zakaz wchodzi w życie już jutro, wprowadzą dodatkowe obostrzenia Źródło: Obraz Pexels z Pixabay

SMS z pilną informacją został wysłany do Polaków, wielu z nich już odebrało ostrzeżenie o niebezpieczeństwie. Jutro w życie wchodzi zakaz, bezpieczeństwa pilnować będzie wojsko oraz policja.

SMS zawiera pilne ostrzeżenie przed nagłym niebezpieczeństwem, nie należy go ignorować. We wtorek 16 czerwca 2020 roku mieszkańcy północnej części kraju muszą podporządkować się zakazowi. Bezpieczeństwa pilnować będzie wojsko i policja.

SMS z pilnym ostrzeżeniem dotarł już do części Polaków

Mieszkańcy Trójmiasta otrzymują SMSy z Alertem RCB. Ostrzeżenie dotyczy planowanej na jutro akcji detonacji miny morskiej, którą odkryto w rejonie gdyńskiego portu. W wtorek 16 czerwca 2020 roku saperzy Marynarki Wojennej zdetonują w Zatoce Gdańskiej ładunek pochodzący z II Wojny Światowej. W związku z tym wprowadzono ważny zakaz dla okolicznych mieszkańców i turystów przebywających nad morzem.

- Nie będzie więc można spacerować po nadmorskim centrum Gdyni ani wejść na plażę Śródmieście. Nie ma też mowy o kąpieli w morzu na całej długości linii brzegowej w Gdyni. Pracownicy Akwarium Gdyńskiego oraz mieszkańcy budynków w rejonie Basenu Żeglarskiego i części al. Jana Pawła II mają też zakaz podchodzenia do okien. Nie będzie też można pływać jachtem od Westerplatte do Rewy, ani nawet przebywać na pokładach jednostek zacumowanych w gdyńskiej marinie - przekazał portal trójmiasto.pl

Mieszkańcy Trójmiasta i turyści odebrali smsy z ostrzeżeniem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zakaz wstępu na plażę obowiązuje również mieszkańców i turystów przebywających na terenie Gdańska i Sopotu. Zamknięte zostaną plaże od wejścia 34 do wejścia 78, molo w Brzeźnie, wejście i falochron zachodni, a także bulwar i plaża na terenie Westerplatte. Jutro będzie obowiązywać również bezwzględny zakaz przebywania w wodzie.

Dzisiaj grzeje: 1. Popularny aktor zmarł 2 dni temu. Rodzina przekazała tragiczne informacje, nie żyje kolejny członek jego rodziny

2. GIS wydał pilne ostrzeżenie. Fragmenty szkła w uwielbianym przez Polaków napoju

Minę odkryto podczas pomiarów hydrograficznych przy południowym wejściu do gdyńskiego portu. Ładunek pochodzący z II Wojny Światowej ma 180 cm długości, 66 cm szerokości i waży aż 987 kg. Choć minę znaleziono już w marcu, dopiero teraz zostanie podniesiona z dna przez nurków, odholowana w głąb Zatoki Gdańskiej i zdetonowana. Jeśli warunki pogodowe pozwolą na bezpieczne przeprowadzenie akcji, działania rozpoczną się jutro o godz. 8 i potrwają około 7 godzin.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jedzenie fasolki szparagowej może grozić ogromnym niebezpieczeństwem. Musisz zawsze pamiętać o 2 zasadach
  2. Świat futbolu pogrążył się w żałobie. Nie żyje jeden z byłych reprezentantów kraju, zmarł na straszną chorobę
  3. Dramat Beaty Tadli. Współczujemy, o wszystkim dowiedziała się w bardzo smutny sposób
  4. 5-osobowa rodzina chciała dotrzeć na pogrzeb. Nagle doszło do niepojętej tragedii, nagranie wywołuje ciarki na plecach
  5. Ogromne zmiany w "Naszym nowym domu", widzów zamuruje. Katarzyna Dowbor ciężko je zniosła, "Dużo gorzej mi się pracuje"
  6. Na początku lipca mocno zmienią się opłaty za gaz. Właśnie zatwierdzono nową taryfę
  7. >

Źródło: Trójmiasto

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News