SMS
pixabay.com
Patryk Przybyłowski - 13 Maja 2020

Dostałeś podobnego SMS-a? Natychmiast go usuń, duże niebezpieczeństwo dla twoich pieniędzy

Jeden SMS wystarczy do tego, aby stracić bardzo dużo pieniędzy. Niestety oszuści nie zwalniają tempa i wpadli na pomysł kolejnej metody, która pozwala im na wyłudzenie środków od niczego nieświadomych ofiar. Tym razem oszustwo powiązane jest z usługą, z której każdego miesiąca korzystają miliony Polaków.

SMS coraz częściej może stać się dla nas prawdziwym problemem. Sytuacja nasiliła się szczególnie w ostatnich tygodniach, kiedy to w jeszcze większym stopniu niż zwykle polegamy na kontaktach telefonicznych i internetowych. Niestety, złodzieje po raz kolejny postanowili "wykazać się kreatywnością" i za pomocą jednego SMS-a są w stanie pozbawić nas ogromnych środków.

Maseczki Szumowski apelujeSzumowski pilnie apeluje ws. wadliwych maseczek. Sprawą zajmie się prokuraturaCzytaj dalej

SMS, przez który stracisz pieniądze. Ostrzegamy!

Najnowszą metodą na wyłudzanie pieniędzy jest rozsyłanie wiadomości SMS, rzekomo dotyczących posiadanego przez użytkownika konta w serwisie Allegro. Ofiara informowana jest w wiadomości, że jej konto ma zostać zablokowane, jeśli nie dojdzie do weryfikacji tożsamości. Wszystko argumentowane jest wprowadzeniem nowych zmian w RODO.

- Zablokujemy twoje konto Allegro jeżeli nie potwierdzisz swoich danych. Ustawa RODO L5/2020. Potwierdź swoje dane teraz [LINK] - brzmi treść SMS rozsyłanego przez oszustów.

Uwagę odbiorcy wiadomości powinien przede wszystkim zwracać dziwny adres strony internetowej, na której znajduje się formularz. Rozpoczyna się on "allegro-blokada.pl", czyli strony, która nie występuje na oficjalnej domenie serwisu Allegro.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Małżeństwo odeszło niemal równocześniePo 77 latach małżeństwa para odchodzi niemal równocześnie. Ich dzieci podejmują decyzję, która doprowadzi do łez każdego twardzielaCzytaj dalej

W wiadomości SMS znajduje się również link odsyłający do stosownego formularza. Oczywiście jest to dokument przygotowany przez oszustów, który tym sposobem wyłudzają nasze wrażliwe dane umożliwiające np. wyzerowanie środków na naszym koncie bankowym.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilna konferencja rządu, zniesiono najważniejsze zakazy. Morawiecki podał kluczowe daty
2. Ministerstwo zdrowia przekazało najnowszą wiadomość dla obywateli. Ważne informacje

W przypadku, jeśli ktoś niestety dał się zwieść oszustom powinien bezzwłocznie podjąć konkretne kroki. Po pierwsze, należy zablokować swoją kartę kredytową oraz czym prędzej zmienić dane logowania do serwisu Allegro. Dobrze jest również zawiadomić odpowiednie organy o wyłudzeniu danych i możliwej szkodzie finansowej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje 17-letni Bartek. Karetka krążyła między szpitalami 10 godzin, ponieważ nikt nie chciał go przyjąć
  2. Był przekonany, że nikt go nie słyszy. Największa wpadka komentatora w historii polskich mediów
  3. Rząd przedłużył zakaz o kolejne 30 dni. Duże ograniczenia aż do 12 czerwca
  4. Błąd w liczeniu zakażonych w Polsce? MZ nagle wprowadziło poprawki w statystykach
  5. Uwielbiana aktorka padła ofiarą oszustwa, może stracić wszystko. Na pomoc ruszyła Elżbieta Jaworowicz
  6. Tysiące Polaków źle gotują jajka. Narażają na niebezpieczeństwo siebie i rodziny

Palce u stópKształt stóp dużo mówi o człowieku. Popatrz na swoje palce i poznaj skrywaną prawdę o własnej osobowościCzytaj dalej

źródło: Niebezpiecznik/Dobre Programy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News