Wielu Polaków dostało od Ministerstwa Zdrowia SMS-a
Pixabay StockSnap
Agata Jaroszewska - 11 Maja 2020

Od wczoraj wielu Polaków otrzymuje SMS-y od MZ. Gdy go dostaniesz, natychmiast musisz zrobić ważną rzecz

SMS trafił do wielu Polaków. Jego nadawcą jest Ministerstwo Zdrowia i z punktu widzenia panującej wciąż na terenie kraju epidemii jest on bardzo ważny. Rzecznik resortu zdrowia potwierdził informacje, że pierwsze wiadomości z instrukcjami trafiły już do konkretnych osób. W otrzymanych komunikatach znajdują się istotne wskazówki co do zalecanych przez ministerstwo kroków. Nie wszyscy Polacy otrzymają taką wiadomość, ale jeśli trafi ona do twojej skrzynki odbiorczej, natychmiast powinieneś zrobić jedną ważna rzecz.

SMS wysłany przez Ministerstwo Zdrowia trafić ma do konkretnej grupy odbiorców. Resort zdecydował się na ten krok i na pewno jest to krok w dobrym celu, ponieważ pomoże on określić faktyczną skalę problemu na terenie kraju.

Maciej Stuhr i żonaŻona Stuhra przerwała milczenie, nie mogła dłużej wytrzymać. Jej słowa mrożą krew w żyłachCzytaj dalej

Specjalny SMS trafi do osób przebywających na obowiązkowej kwarantannie

SMS skierowany jest do osób, które zostały poddane obowiązkowej kwarantannie w związku z możliwością zakażeniem się wirusem SARS-CoV-2. Do tej pory nie stosowano takiego rozwiązania i potencjalni nosiciele mieli spędzić w domu bez kontaktu z innymi osobami 14 dni. To właśnie przez ten czas wirus może przenosić się z człowieka na człowieka. W tym czasie osoby takie były kontrolowane przez policję, rekomendowano im także zainstalowanie specjalnej aplikacji rządowej. Teraz sprawy mają ulec zmianie. Wcześniej zapowiadał już ją Łukasz Szumowski, jednak rzecznik ministerstwa oficjalnie potwierdził, że SMS-y pojawiły się w pierwszych skrzynkach odbiorczych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pizza była stałym elementem diety pewnego mężczyznyCodziennie przez 10 lat zamawiał pizzę z jednej restauracji. Efekty są powalające, jego życie zmieniło się nie do poznaniaCzytaj dalej

Poinformowano o istniejących możliwościach

- Dziś zostały wysłane pierwsze SMS-y do osób przebywających na kwarantannie. W wiadomościach tekstowych znajdują się informacje odsyłające na stronę internetową, na której są szczegółowe wskazania - przekazał, cytowany przez Polsat News, rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Od wczoraj wielu Polaków może ze zdziwieniem patrzeć na ekrany swoich telefonów. Pomysł z testowaniem wszystkich objętych kwarantanną wykluł się niedawno i dość szybko wszedł w życie. Główną informacją w SMS-ie jest adres rządowej trony, na której zapoznać się można ze specjalną interaktywną mapą.

Zupełnie nowe rozwiązanie

Jak przekazuje Polsat News, na stronie przygotowanej przez rząd oprócz mapy z zaznaczonymi punktami, gdzie przeprowadzane są testy na koronawirusa zawarte są także informacje jak przygotować się do badania. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty i znać numer PESEL, jednocześnie podkreślono, że test wykonać można w 12. dniu kwarantanny i tylko wtedy, kiedy dysponuje się samochodem, co pozwala dotrzeć na miejsce bez angażowania osób trzecich.

Dzisiaj grzeje:

1. Złe wiadomości ws. fryzjerów i kosmetyczek. Bardzo przykra niespodzianka

2. Michał Wiśniewski uderzył syna? Nagranie trafiło do sieci, słychać na nim: „Nie bij już tato”

Osoby, które zdecydują się na poddanie badaniu, wynik swojego testu poznają w internecie. W przypadku dodatniego wyniku przekazane zostaną im informacje co do następnych kroków. Według Polsat News osoby niemogące stawić się w jednym z wyznaczonych miejsc, mają poinformować sanepid, gdyż ten może też pobrać wymaz w miejscu odbywania kwarantanny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragedia wstrząsnęła całym miastem. W mieszkaniu odnaleziono ciało 22-latki
  2. Mało kto zdawał sobie sprawę. Adam Małysz zdradził wielki sekret. Prawda wyszła po latach
  3. Rząd da pracującym Polakom dodatkowy tysiąc złotych. Trzeba spełnić dwa warunki
  4. Widzisz pionowe bruzdy na swoich paznokciach? Możesz mieć poważny problem, lepiej zadbaj o zdrowie
  5. Minister przekazał kluczowe informacje dla wielu uczniów. Niespodziewana decyzja, długo trzeba było czekać
  6. Popularny, okropny błąd w gotowaniu ziemniaków może mieć ponure konsekwencje. Wystrzegaj się go

KacperekNurek, który znalazł Kacperka, cały czas wszystko filmował. Dopiero w domu dostrzegł porażającą rzeczCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News