Uwaga. Polacy masowo dostają dzisiaj SMS z pilnym ostrzeżeniem, znamy jego treść

Uwaga. Polacy masowo dostają dzisiaj SMS z pilnym ostrzeżeniem, znamy jego treść Źródło: pikio.pl

SMS-y o ważnej treści od godzin popołudniowych wysyłane są masowo do Polaków. Wiadomo już, co zawierają. Nadawca na swojej stronie internetowej zamieścił więcej niezbędnych informacji.

Ważny SMS został wysłany do Polaków. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa kolejny raz informuje o zbliżającym się niebezpieczeństwie. 

Polacy masowo dostają ważny SMS

Dziś w godzinach popołudniowych Polacy otrzymali ważny SMS. W treści zwarta jest informacja na temat zbliżającej się zmiany pogody, a także o niebezpieczeństwie, jakie będzie zagrażało życiu i zdrowiu Polaków. 

- Uwaga! Dziś (10.07) oraz w nocy silny wiatr i burze z gradem. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr - brzmi treść SMS. 

Jest to kolejna wiadomość, którą wysyła Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, by poinformować wszystkich mieszkańców w Polski i tym, co będzie się działo w nadchodzących godzinach. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do kogo trafił SMS od RCB? 

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na stronie internetowej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, SMS o identycznej treści został wysłany do mieszkańców: województwa łódzkiego, województwa wielkopolskiego, województwa podlaskiego, województwa warmińsko-mazurskiego, województwa mazowieckiego, województwa dolnośląskiego oraz województwa kujawsko-pomorskiego. 

Dodatkowo na swojej stronie RBC informuje, jak należy się zachować w związku z prognozowaną pogodą. Mieszkańcy objętych alertem regionów powinni zabezpieczyć na podwórkach i parapetach wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr, zamknąć okna i drzwi. Osoby, które mają taką możliwość, powinny zostać w swoich mieszkaniach, natomiast wszyscy przebywający poza nim, powinni jak najszybciej znaleźć schronienie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Trąba powietrzna nad Bałtykiem. Żywioł uderzył z całą siłą, ogromne zniszczenia i ranni

2. Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje znany skoczek narciarski

Co więcej, wszystkie osoby, które znajdą się na zewnątrz podczas niesprzyjających warunków pogodowych, powinny przebywać unikania na otwartej przestrzeni i pod drzewami. Wszyscy przebywający w autach podczas ulewnych opadów mogą w nim pozostać, auto stanowi dobrą ochronę nawet w przypadku uderzenia pioruna. 

Źródło: RBC

Najlepsze newsy dnia:

  1. Są zdjęcia z willi, miliony Polek jej zazdroszczą. Luksusowa kuchnia Lewandowskiej zapiera dech
  2. Wielki wyczyn młodego sportowca. Zauważył pożar i uratował małe dziecko, wszystko nagrała kamera (WIDEO)
  3. Ambasada RP przekazała tragiczne wiadomości. Niestety, nie żyje Mirosław Rowicki
  4. Uwaga. Polacy masowo dostają dzisiaj SMS z pilnym ostrzeżeniem, znamy jego treść
  5. Zapadła decyzja ws. kwarantanny dla Polaków. Od 15 lipca nowe zasady
  6. Znaleziono dryfującą łódź z 4-latkiem na pokładzie. Jego mama, znana aktorka została uznana za zmarłą, są zeznania chłopca

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News