Sanepid ostrzega
Pixabay.com Pexels
Monika Majko - 9 Października 2020

Otrzymałeś SMS od sanepidu? Lepiej zapoznać się z treścią, oszustwo na ogólnopolską skalę

Sanepid ostrzega wszystkich, mieszkańcy całego kraju masowo dostają fałszywe wiadomości. Warto dokładnie zapoznać się z treścią SMS, chwila nieuwagi może być bardzo niebezpieczna.

Sanepid ostrzega przed niepokojącymi SMS-ami, mieszkańcy całego kraju są zasypywani fałszywymi wiadomościami. Warto zapoznać się z ich treścią przed podjęciem działań, chwila nieuwagi może nas drogo kosztować.

Sanepid ostrzega, Polacy dostają fałszywe SMS-y

W piątek 9 października br. na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego opublikowano ważny komunikat w sprawie fałszywych SMS-ów, które masowo wysyłane są do mieszkańców całego kraju. Wiadomości informują rzekomym zakażeniu koronawirusem i namawiają do kontaktu ze wskazanym numerem telefonu.

wiadomości szkoły obostrzeniaZapadła decyzja, nie ma już odwrotu. Nieoficjalnie: uczniowie od jutra zostaną objęci ograniczeniamiCzytaj dalej

– Inspekcja Sanitarna: Proszę o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod nr 57... w sprawie dodatniego wyniku COVID-19. W przypadku braku kontaktu sprawa zostanie skierowana na POLICJE – taką wiadomość tekstową otrzymało wielu Polaków w całym kraju.

Sanepid zaleca ostrożność. Nie należy kontaktować się z numerami wskazanymi w treści fałszywych wiadomości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Jak zapewnia Inspekcja Sanitarna, takie wiadomości nigdy nie zostały wysłane w jej imieniu. SMS-y te należy traktować jako spam i próbę oszustwa. Główny Inspektor Sanitarny przestrzega przed kontaktowaniem się ze wskazanymi w treści wiadomości numerami telefonów. Może to być np. próba wyłudzenia danych, dlatego jeśli otrzymamy takiego SMS-a, sprawę należy zgłosić służbom.

– Najlepiej usunąć ją ze skrzynki odbiorczej, a każdą próbę wyłudzenia bądź oszustwa zgłosić na policję – zalecają przedstawiciele sanepidu.

Dzisiaj grzeje:

1. Koszmarna pomyłka Ministerstwa Zdrowia, rzecznik potwierdził. Co się teraz stanie?

2. Uczniowie natychmiast wracają do domów, poinformowano o nauczaniu zdalnym. Pilna wiadomość ze szkoły podstawowej

3. Ogromne obostrzenia w całym kraju, zakazy od soboty. Po wejściu do sklepu będzie można się mocno zdziwić

W piątek wszyscy Polacy mają natomiast otrzymać SMS-a od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa z informacją o kolejnych obostrzeniach, wprowadzanych przez władze na terenie naszego kraju. Od jutra cała Polska zostanie objęta żółtą strefą, co oznacza zwiększenie rygoru sanitarnego dla wszystkich mieszkańców i obowiązek zastosowania się do nowych nakazów, m.in. zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Listonosz nie będzie mógł dostarczyć emerytury w żółtej i czerwonej strefie? Jest stanowisko prezes ZUS
  2. Kibice skoków narciarskich są wściekli. Najnowsze doniesienia ws. konkursu w Zakopanem wprawiają w osłupienie
  3. Ludzie są wywożeni w karetkach za miasto, sytuacja jest bardzo zła. Co się dzieje? Niepokojąca relacja z Warszawy
  4. Awaria w dużym banku, klienci wściekli. Nie mają dostępu do konta, nie mogą zrobić przelewów
  5. Medialne doniesienia są bardzo przykre. Jest źle z księżną Kate
  6. Gotowała uwielbiane uszka do barszczu. Gdy jej mama zobaczyła białą pianę, kazała natychmiast wszystko wyrzucić, powód poraża

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News