Zrobiła rezerwację w hotelu. Chwilę później dostała SMS, jego treść zwaliła ją z nóg

Zrobiła rezerwację w hotelu. Chwilę później dostała SMS, jego treść zwaliła ją z nóg Źródło: Pixabay StockSnap

SMS otrzymany przez pewną kobietą tuż po zrobieniu rezerwacji w hotelu, jest zaskakujący. Jego treść wprost zwaliła niedoszłą urlopowiczkę z nóg. Nie mogła uwierzyć w to, co przeczytała. Okazało się, że w tym roku będzie musiała zrezygnować z wymarzonych wakacji. Gdy podzieliła się swoim rozczarowaniem z internautami, w sieci zagrzmiało. Nic dziwnego, taka sytuacja może spotkać każdego z nas.

SMS otrzymany przez internautkę wzbudził gorącą dyskusję na temat zasadności działań polskiego rządu. Tematem wiadomości tekstowej był powiem bon turystyczny, z którego, teoretycznie, mogą skorzystać rodzice, którzy złożyli stosowny wniosek. Zgodnie z zasadami, świadczenie może zostać wykorzystane na opłacenie pobytu w hotelu lub pensjonacie, a także na skorzystanie z usług niektórych obiektów rozrywkowych. Do akcji przyłączyło się kilkanaście tysięcy podmiotów gospodarczych na terenie całego kraju. Termin upływa wraz z końcem marca 2022 roku. Niestety, okazuje się, że bon turystyczny wiąże się z pewnymi ograniczeniami.

SMS otrzymany przez turystykę zszokował internautów

Sezon urlopowy jest już prawie za nami. Wiele rodzin wykorzystało już bon turystyczny i powróciło do codziennych obowiązków. Nie brakuje jednak osób, które czekały z wyjazdem na urlop na wrzesień, marząc o wypoczynku z dala od tłumów. Kobieta, która opowiedziała swoją historię dziennikarzom Wirtualnej Polski, miała w planach górskie wędrówki. Szybko znalazła hotel, który spełniał jej oczekiwania i usiłowała go zarezerwować. Co ważne, pensjonat znajdował się na liście miejsc, które akceptują płatności rządowymi bonami turystycznymi. Dla bohaterki, która jest mamą trójki dzieci, świadczenie jest dużą pomocą. Dzięki niemu mogła zaplanować aż tygodniowy urlop w połowie września. Niestety, SMS, który przyszedł po chwili, bardzo ją rozczarował.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Niestety nie będzie można zrealizować bonu. Bon będziemy realizować tylko w sezonie letnim - lipiec, sierpień. Przyjazd we wrześniu jest możliwy, ale bez bonu - napisali pracownicy hotelu.

Niedoszła turystka nie mogła ukryć sfrustrowania. Uważa, że pensjonat nie ma prawa dyktować jej terminu wypoczynku i ingerować w jej plany. Portal Wirtualna Polska postanowił skonsultować kontrowersyjną decyzję obiektu noclegowego z rzecznikiem prasowym Polskiej Organizacji Turystycznej, podmiotu, który stworzył bazę miejsc, w których można wykorzystać bon turystyczny.

Dzisiaj grzeje: 1. Magda Narożna pokazała zdjęcie z wakacji. Wszyscy patrzą tylko na jej biust, przesadziła?
2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
3. Mamy potwierdzenie, uczniowie natychmiast rozpoczynają zdalną naukę. Fatalna sytuacja w renomowanym liceum

- Zgodnie z art. 8 ust. 5 ustawy o polskim bonie turystycznym, dokonanie rejestracji oznacza zobowiązanie do zamieszczenia informacji o możliwości dokonywania płatności za pomocą bonu za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, o których mowa w art. 5 ust. 1, w szczególności w miejscu ich realizacji lub oferowania. Ponadto, zgodnie z art. 9. ust. 1., prawo do przyjmowania płatności dokonywanych za pomocą bonu, przysługuje przedsiębiorcy turystycznemu oraz organizacji pożytku publicznego znajdującym się na liście przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego mających prawo do przyjmowania płatności dokonywanych za pomocą bonu - wyjaśnił Grzegorz Cendrowski.

Niestety, z wypowiedzi rzecznika wynika, że SMS wysłany przez hotel był zgodny z prawem. Obiekt, który znajduje się na liście Polskiej Organizacji Turystyczny, ma prawo odmówić płatności bonem turystycznym. W każdej chwili właściciele mogą też złożyć rezygnację, co skutkuje wykreśleniem z listy POT. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Wiadomości" TVP szczują na kolejną organizację? Wydanie, jakiego jeszcze nie było
  2. Mumia przemówiła. Archeologowie odtworzyli głos człowieka sprzed 3 tysięcy lat
  3. Od 15 września ruszą wielkie zmiany w całej Polsce. Lekarze biją na alarm, będzie źle
  4. Policja pilnie poszukuje kobiety ze zdjęcia. Oszukała starszą panią na niebagatelną kwotę pieniędzy
  5. Z ostatniej chwili: Żona przekazała tragiczną wiadomość o śmierci aktora
  6. Bez skrupułów wtargnął do sklepu, kamera zarejestrowała porażające sceny. Uciekając zgubił 1 rzecz    

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News