Ministerstwo Finansów alarmuje, przenigdy nie można odpowiadać na podobne SMS-y. Można stracić wszystkie pieniądze

Ministerstwo Finansów alarmuje, przenigdy nie można odpowiadać na podobne SMS-y. Można stracić wszystkie pieniądze Źródło: Pixabay

SMS, który dotarł do ciebie w ostatnim czasie z Ministerstwa Finansów lub jednego z podległych mu podmiotów, może być całkowicie fałszywy. Przedstawiciele resortu poinformowali o kampanii phishingowej, nastawionej na wyłudzanie pieniędzy ofiar. Nie daj się nabrać oszustom.

SMS z Ministerstwa Finansów albo związanej z nim instytucji niespodziewanie znalazł się w twoim telefonie? Powinieneś zachować szczególną ostrożność. Reprezentanci resortu wydali specjalny komunikat, w którym poinformowali, że to nie oni są nadawcami rzeczonej wiadomości.

SMS z ministerstwa może być fałszywy

- Mamy informację o trwającej kampanii phishingowej SMS, która ma na celu wyłudzenie środków finansowych. Treść SMS-ów sugeruje, że nadawcą jest Ministerstwo Finansów lub podmiot mu podległy, a odbiorca jest wzywany do zapłaty należności z tytułu rozliczenia podatku PIT - czytamy na stronie resortu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co więcej, oszuści skonstruowali link do płatności w taki sposób, aby przypomniał jedną z rządowych stron. To dodatkowo może mylić niczego nieświadomych obywateli. Witryna jedynie pozornie należy do domeny GOV - w rzeczywistości została postawiona przez wyłudzaczy i nie ma z instytucjami państwowymi nic wspólnego.

Zachowaj ostrożność i nie daj się oszukać

Jeśli otrzymałeś w ostatnim czasie podobną wiadomość, pamiętaj o ostrzeżeniu wydanym przez Ministerstwo Finansów. Ewentualne udostępnienie oszustom swoich danych, czy też danych z karty płatniczej może skończyć się dla ofiary niemałą tragedią. Nie wiadomo bowiem, w jaki sposób podobne informacje zostaną wykorzystane oraz ile pieniędzy może niespodziewanie zniknąć z twojego konta.

Dzisiaj grzeje: 1. Mocne słowa polskiego podróżnika ws. koronowirusa z Chin. "Pewne jest, że zagrożenie dotrze także do nas"
2. Niestety, nagła śmierć zabrała wybitnego profesora. Zostanie zapamiętany za swoje zasługi

Warto także pamiętać, aby w sytuacji otrzymania tego rodzaju wiadomości, zgłosić sprawę stosownym służbom. Te mogą bowiem na tej podstawie spróbować dotrzeć do nadawców wiadomości, ukracając podobne oszustwa i chroniąc przez nimi kolejne grupy ewentualnych ofiar.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. W sieci pojawiły się wstrząsające zdjęcia z domu opieki. Nie mieści się w głowie, jaka rzecz dzieje się ze schorowaną 80-latką
  4. Genialny trik na rozpoznanie prawdziwego miodu. Potrzebujesz tyko szklanki z wodą, aby poznać, czy nie zostałeś oszukany
  5. Nagle podczas porodu z kobietą stała się porażająca rzecz, natychmiast chwycono aparat. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach [ZDJĘCIE]

Źródło: Ministerstwo Finansów

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News