Film Antoniego Krauzego, „Smoleńsk” trafił własnie do największej na świecie internetowej bazy filmów. Byłby to zapewne powód do zadowolenia zwolenników tez wysuwanych przez zespół Antoniego Macierewicza i PiS, gdyby nie to jaką dostał kategorię.

„Smoleńsk” Antoniego Krauzego wciąż wywołuje kontrowersje wśród nie tylko polityków i mediów, ale także wśród zwykłych obywateli. Podczas pokazów filmu doszło już do bijatyk i awantur, o których pisaliśmy m.in. tutaj.

Oliwy do ognia postanowił dolać jeden z największych portali filmowych na świecie Internet Movie Database , szerzej znany jako IMDb, który zamieścił film Krauzego na swojej liście.

I byłby to powód do zadowolenia – wszak informacja o „Smoleńsku” dotrze tym sposobem do znacznie większej ilości osób, nie tylko w Polsce – gdyby nie fakt, iż film Krauzego został skatalogowany jako produkcja… fantasy. A jak wiadomo to kategoria, w której filmy charakteryzują się tym, że pierwszorzędnym składnikiem ich fabuły są magiczne i inne nadprzyrodzone formy i motywy.

print screen imdb
print screen imdb

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: imdb

...

Zobacz również