Zagrała w filmie
Bartłomiej Chudy - 17 Grudnia 2018

Zagrała w filmie "Smoleńsk". Została za to brutalnie pobita przez słynnego aktora

"Smoleńsk" doczekał się filmowej realizacji sześć lat po feralnej katastrofie, w której zginęło 96 osób z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. Określenie jest też symbolem podzielonego jak nigdy społeczeństwa. O stopniu jego podzielenia najwięcej mówią gesty i zwykła ludzka agresja, z którą muszą się zmierzyć środowiska artystyczne.

Smoleńsk od ponad 8,5 roku symbolem ogromnej tragedii, a zarazem niekończące się sporu, który zaognił polską scenę polityczną. Do tego stopnia, że gdy tylko ten temat wraca do dyskursu, wzbudza ogromne emocje.

Szokujące kulisy na planie filmu "Smoleńsk". Wyszły przy okazji innego skandalu

Weźmy np. niedawne wyróżnienie kompozytora i multiinstrumentalisty Józefa Skrzeka. Jeden z ekspertów w swojej branży doczekał się z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wyróżnienia od prezydenta Andrzeja Dudy. Wtedy rozpoczęły się prawdziwe schody. Środowisko polskiej kultury rzuciło się z zarzutami do Skrzeka, który zdecydował się przyjąć prezydencki "Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości". Wyróżniony odbierał go w atmosferze buczenia, zgoła nieprzystającej do rangi uroczystości. Doszło to tego, że na początku grudnia Skrzek podjął decyzję, że zwróci swój medal. - Dziękuję Wszystkim za wyrozumiałość. Przepraszam za rozczarowania. Oddaję medal... - napisał na Twitterze. Sprawa wywołała lawinę komentarzy. Część środowiska twórców "wybaczyła" fakt, że przyjął nagrodę od prezydenta RP, inni pozostali niewzruszeni. Jednym z tych, którzy odnieśli się do sprawy był Maciej Pawlicki. Producent i scenarzysta "Smoleńska" przyznał, że dziwi go podejście Skrzeka. Nawiązał też do sytuacji z ów filmu, na planie którego miało dojść do bulwersującego zdarzenia. Jak przypomina serwis wPolityce.pl jedna z aktorek, które zagrały w filmie „Smoleńsk”, została później przez ten fakt, uderzona przez znanego aktora. - Smutne, że Józef Skrzek okazał słabość charakteru po presją oddając Medal 100-lecia odzyskania Niepodległości. Smutniejsze, że to wzmoże presję na artystów nie widzących konieczności nienawiści. Znany aktor swą koleżankę aktorkę za to, że zagrała w filmie „Smoleńsk” uderzył w twarz - napisał Pawlicki.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Gen. JaruzelskiWojciech Jaruzelski obawiał się tych faktów. Cała prawda o stanie wojennymCzytaj dalej
I wbił kolejny kij w polsko-polskie mrowisko. Jego komentarz wywołał kolejną dyskusję. - Jeden z nielicznych uznanych polskich artystów który nic nie musi już nikomu udowadniać ulega presji kolegów z branży i oddaje medal który wcześniej przyjął - napisał Pawlickiemu jeden z internautów. - Fatalne te nowe obyczaje - bicie w twarz za skandowanie słowa „konstytucja” czy za granie w nie takim filmie - czytamy w innym z komentarzy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Znany polityk ujawnił kulisy katastrofy smoleńskiej. Jarosław Kaczyński mógł powstrzymać tragedię?
  2. Sensacyjne doniesienia ws. katastrofy smoleńskiej! PiS przechodzi do działania
  3. Największy sekret komisji ds. katastrofy smoleńskiej ujawniony. Polacy będą wściekli
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
Marta KaczyńskaMarta Kaczyńska szokuje internautów! Jej zdjęcia zachwycają i dziwią jednocześnieCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News