Po latach to musiało się stać! Oświadczenie Rosji ws. wraku Tupolewa

Po latach to musiało się stać! Oświadczenie Rosji ws. wraku Tupolewa

Smoleńsk, w którym doszło do katastrofy Tupolewa z prezydentem Polski na pokładzie, wciąż jest miejscem spoczywania wraku rządowej maszyny. Podkomisja Antoniego Macierewicza twierdzi, że Rosjanie utrudniają prowadzenie śledztwa, a Moskwa postanowiła zdecydowanie odpowiedzieć na te oskarżenia. 

Trwające od ośmiu lat śledztwo, na którego czele stoi były szef MON, wciąż nie dało jasnych odpowiedzi na pytania dotyczące przebiegu i przyczyn katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Antoni Macierewicz twierdzi, iż jest to efekt rosyjskiego sabotażu w tej kwestii. - Stanowisko strony rosyjskiej świadczy o złej woli lub absolutnym braku kompetencji w zakresie badania katastrof lotniczych [...] Stanowisko strony rosyjskiej potwierdza diagnozę zawartą w raporcie Rady Europy, porównującą działania Federacji Rosyjskiej do zachowań ZSRR w sprawie ludobójstwa katyńskiego i nazywa je wprost działaniami noszącymi znamiona prowokacji - brzmi fragment podkomisji ds. ponownego zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Smoleńsk kością niezgody na linii Warszawa-Moskwa

Rosjanie postanowili odpowiedzieć na zarzuty strony polskiej w typowy dla siebie sposób. Najpierw przedstawili się jako ofiary międzynarodowej nagonki politycznej, a następnie oświadczyli, że są gotowi do współpracy. Nie zmienia to jednak faktu, że ich oświadczenie jest niezwykle ostre. Moskwa zdementowała wszelkie pomówienia i nazwała działania Macierewicza "banalnym uderzeniem politycznym", dodając, że nadszedł czas, by Polska przestała zrzucać swoje niepowodzenia na Federację Rosyjską. - Strona rosyjska jest faktycznie oskarżana o złośliwe utrudnianie procesu poszukiwania prawdziwych przyczyn katastrofy lotniczej. Najnowsze spekulacje opierają się na rekonstrukcji samolotu z fragmentów zebranych na miejscu tragedii. Oczywiste jest to, że to banalne uderzenie polityczne [...]. Bez względu na to, jak konstruktywnie Rosja będzie działać, wciąż pod jej adresem kierowane są głośne oskarżenia o niekompetencję i złośliwe intencje, i jest demonizowana w oczach polskiej i międzynarodowej opinii publicznej. Nadszedł czas, by władze w Warszawie zakończyły tę niepotrzebną działalność i zadbały o własne interesy - opowiedzieli Rosjanie. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Córka Kaczyńskiej we łzach. „Znalazłam go ledwo oddychającego”
  2. Wstrząsające słowa Jana Pawła II tuż przed śmiercią. Ukrywano je w ogromnej tajemnicy
  3. Przycinanie uszu i ogonów: ten makabryczny proceder nadal ma miejsce w Polsce
  4. Styl gwiazd – Monika Brodka
źródło: Rzeczpospolita
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News