Z ostatniej chwili: Zupełnie nowe informacje ws. katastrofy smoleńskiej!

Z ostatniej chwili: Zupełnie nowe informacje ws. katastrofy smoleńskiej! Źródło: Pikio.pl

Smoleńsk i wątek sprowadzenia do Polski wraku prezydenckiego Tu-154 ruszą z martwego punktu? Szykuje się przełom w tej sprawie. Polsat News poinformował o tym, że rosyjski Komitet Śledczy zaakceptował polski wniosek o wspólne oględziny wraku.

Smoleńsk i niewyjaśniona po dziś dzień sprawa ze zwrotem wraku prezydenckiego Tupolewa, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku, pozostają tematem niekończących się rozmów. 

Smoleńsk i śledztwo w sprawie wraku: Rosja zgadza się na wspólne oględziny resztek samolotu. Dojdzie do przełomu?

Polska strona oczekuje przyspieszenia. Rządzący nie mają wątpliwości, że wrak Tu-154 powinien być Polsce zwrócony już dawno. Z kolei strona rosyjska wyjawiła dziś, że sprawa wciąż jest tematem badań tamtejszych śledczych.

Śledztwo rosyjskie ciągnie się już dziewiąty rok. Jego końca nie widać. Dlatego też wiadomość o zgodzie Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej na wspólne, rosyjsko-polskie oględziny należy traktować jako swoisty przełom. 

Rosyjscy śledczy analizujący katastrofę smoleńską zaakceptowali wniosek "kompetentnych organów" Polski o "kolejne badanie" wraku samolotu Tu-154M.

- Zgodnie z osiągniętym porozumieniem pod koniec maja br. pracownicy Komitetu Śledczego Rosji otworzą przedstawicielom polskim dostęp" m.in. do agregatów i elementów konstrukcyjnych samolotu, znajdującego się w Smoleńsku - czytamy komunikat rosyjskiego zespołu śledczych, przytaczany dziś przez Polsat News.

Dowiadujemy się też, że wyniki prac i spisane rezultaty działań zostaną spisane i przekazane Polsce "w trybie przewidzianym przez ustawodawstwo międzynarodowe i rosyjskie".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Śledczy z Rosji zaznaczają jednak, że śledztwo w sprawie Smoleńska pozostaje niezakończone. Czytamy, że Rosja przekazała Polsce 42 wnioski o pomoc prawną, ale nie wszystkie zostały do tej pory wykonane. 

Wrak pozostaje na terenie Smoleńska. Upominająca się o jego zwrot strona polska od lat słyszy ten sam komunikat ze strony Rosji - konieczność zakończenia śledztwa. Trudno spodziewać się, by kolejne oględziny przyniosły zmiany.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. MAKABRYCZNE wyznanie Beata Tyszkiewicz! Jest chora? "Chcę dobrze wyglądać w trumnie"
  2. Nie żyje znana prezenterka. Zmarła tragicznie. Policja oskarża jej męża
  3. Do Polski nadciąga niż Yukon. TVN przekazuje niepokojące prognozy synoptyków
  4. Najgorsza wiadomość obiega media. Wielki Polak nie żyje
  5. Tragiczna wiadomość, nie żyje znany polski dziennikarz. Przegrał walkę z chorobą
  6. Nagle, na oczach widowni oświadczył się Kasi Glince! Totalnie zaskoczona gwiazda, będzie głośny ślub?

źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News