Całkowity zwrot ws. Smoleńska! Rada Europy uderza w Rosję

Całkowity zwrot ws. Smoleńska! Rada Europy uderza w Rosję

Smoleńsk nadal w naszym kraju jest bardzo delikatnym tematem. Próby wyjaśnienia okoliczności katastrofy trwają do dziś, jednak teraz w tej sprawie nastąpił całkowity zwrot. Wszystko za sprawą dokumentu uchwalonego przez Radę Europy.

Podczas dzisiejszego posiedzenia w Strasburgu komisja prawna i praw człowieka Rady Europy przyjęła projekt rezolucji dotyczącej katastrofy smoleńskiej. Jej autorem jest holenderski parlamentarzysta Pieter Omtzigt. Pod projektem podpisało się ponad 40 parlamentarzystów, w tym członkowie PiS.

Smoleńsk: całkowity zwrot ws. katastrofy

- Zgromadzenie wzywa Rosję do przekazania wraku polskiego samolotu Tu-154 odpowiednim władzom polskim bez dalszej zwłoki, w bliskiej współpracy z polskimi ekspertami i w sposób, który nie spowoduje dalszego pogorszenia się stanu potencjalnych dowodów - czytamy w rezolucji. W świetle tego dokumentu rosyjskie władze są zobowiązane do zwrotu wraku samolotu Tu-154M który rozbił się pod Smoleńskiem. Dzięki temu specjaliści powołani przez polską komisję będą mogli przepadać go pod kątem znalezienia prawdziwej przyczyny katastrofy sprzed 8 lat. Zwolennicy teorii zamachu podejrzewają, że nawet jeżeli Rosja zwróci wrak, to nie oddadzą części oryginalnego wraku, lecz przygotowane i spreparowane szczątki, które mają posłużyć, aby prawda nie wyszła na jaw. Inni zaś sądzą, że Rosja za nic będzie miała dokument i nie prześle do Polski żadnych części. Trzeba przyznać, że oba scenariusze są prawdopodobne, jeśli założymy, że teorie nagłaśniane przez Antoniego Macierewicza i innych członków PiS są prawdziwe. W takim wypadku Putin bez wątpienia powinien się obawiać, ponieważ nasz aktualny rząd jest bardzo nastawiony na wyjaśnienie tej tajemnicy. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tego jeszcze nie było. Duda nie wytrzymał, ledwo powstrzymał płacz
  2. Nie żyje kultowy polski dziennikarz. Zmarł nagle
  3. Nie do wiary! PiS pomaga Tuskowi w kluczowej sprawie w UE
źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News