Komisja smoleńska Macierewicza nie ujawni co robi i za ile. Kolejnej okazji nie będzie

Komisja smoleńska Macierewicza nie ujawni co robi i za ile. Kolejnej okazji nie będzie Źródło: Wikipedia

Smoleńsk to od lat bezustannie gorący temat zarówno w polskim społeczeństwie, jak i polityce. Komisja Macierewicza miała wyjaśnić całą zagadkę tej tragedii, jednak okazuje się, że możemy w ogóle nie dowiedzieć się, na jakich zasadach i za jakie pieniądze ta jednostka działała.

Smoleńsk przy okazji nadchodzących wyborów nie mógł się nie pojawić w mediach i w wypowiedziach polityków. Chociaż katastrofa miała miejsce prawie dziesięć lat temu, to temat ten wyciągany jest przy każdej okazji i pod byle pretekstem. Październikowe wybory parlamentarne są zatem idealne, żeby jeszcze raz zagrać "smoleńską kartą"

Sprawa, na którą teraz skierowana została nasza uwaga, to koszty związane z komisją Antoniego Macierewicza. Padły pytania, kto, co zrobił i ile pieniędzy za to otrzymał.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Komisja Macierewicza bada Smoleńsk

- Na ten temat nie będzie już posiedzenia - skomentował krótko przewodniczący komisji, Michał Jach.

Dotyczy to posiedzenia, które miało się odbyć w celu ustalenia, ile udało się podkomisji Macierewicza zrobić. W marcu opozycja złożyła wniosek aby w ogóle takie spotkanie się odbyło i aby w końcu prawda wyszła na jaw. Jach mówił, że posiedzenia już nie będzie. Padają sugestie, że jedno spotkanie już miało się odbyć, ale nadal praktycznie nic nie wiadomo.

Jeżeli chodzi o pieniądze, Antonii Macierewicz zdradził, że podkomisja wydała prawie 6 miliardów złotych, tylko przez 2 lata funkcjonowania. W tym samym czasie Wojciech Skurkiewicz, wiceszef MON twierdził, że wydali dużo mniej, niż zakładali. 

- PiS wielokrotnie utrudniał prace sejmowej komisji obrony, zamykał dyskusję, przerywał posiedzenia. W dwóch sprawach - efektów pracy podkomisji smoleńskiej oraz tragicznej sytuacji Sił Powietrznych - przewodniczący komisji i większość nie dopuściła w ogóle do dyskusji. - skomentował wiceprzewodniczący komisji Czesław Mroczek. 

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany piosenkarz jest ciężko chory. Codziennie przyjmuje tonę leków, wygląda strasznie

2. Niespodziewane słowa ws. śledztwa dot. ekshumacji Woźniak-Staraka. Wypowiedź inspektora obiega media

Opinia publiczna nie dowiedziała się zatem nic o działaniu komisji smoleńskiej. Nie jesteśmy też bliżej odkrycia prawdy co i za ile zrobiła ta jednostka. Może prawda wyjdzie na jaw po wyborach albo tuż przed nimi. Wszystko zależy od tego, dla kogo wyjawienie prawdy okazać się może wygodne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się n wydatek
  2. Mąż nagrał swoją żonę ukrytą kamerą. Był w szoku, gdy zobaczył, co robi z ich dzieckiem
  3. Krystyna Pawłowicz w nocy nie była w stanie wsiąść do taksówki. Posłance pomogła policja
  4. Nagrano Kaczyńskiego z ukrycia. Widać na filmie, jak traktuje się "szeregowego posła"
  5. 102-letnia babcia nie mogła się pojawić na ślubie wnuczki. Panna młoda od razu postanowiła działać, jej pomysł wycisnął łzy z oczu rodziny

źródło: tvn24

Następny artykuł