Smog w Warszawie
Fot. commons.wikimedia.org
Wiadomości Pikio - 18 Grudnia 2018

Ostrzeżenie dla Warszawy! Nie wychodźcie z domów, jest niebezpiecznie

Smog w Warszawie staje się coraz bardziej niebezpieczny. Ta z pozoru niewinna mgła kryje w sobie pierwiastki, które mogą być dla nas szalenie niebezpieczne, a nawet śmiertelne. Aby móc ochronić swoje życie i zdrowie konieczne jest podjęcie drastycznych kroków. Niestety, w pojedynkę nic nie zdziałamy.

Smog w Warszawie powoli staje się coroczną, zimową tradycją. Zamiast białego puchu, stolicę pokrywa warstwa niebezpiecznego dymu, który w naszych organizmach może wywołać nieodwracalne zmiany. Jeśli możecie, zostańcie w domach. Wszelkie dopuszczalne normy zostały dziś przekroczone.

Smog w Warszawie powoli zabija. Normy przekroczone o 600 procent

Warszawa odnotowała dziś tragiczny wzrost zanieczyszczenia powietrza. O poranku niektóre z norm zostały przekroczone nawet o 600%! W tej chwili najgorzej jest na Ochocie, gdzie wskaźniki pokazują prawie pięciusetkrotne przekroczenie norm. Podobnie jest również na Pradze (404%) oraz Wilanowie (342%). Wyniki te są przerażające, bowiem z każdym dniem jest coraz gorzej, a sezon zimowy nie zdążył się nawet na dobre rozpocząć. Gdy rozpoczną się prawdziwe mrozy, a Warszawiacy odpalą swoje piece, w stolicy nie będzie dało się normalnie funkcjonować. W tak samo złej sytuacji znajdują się mieszkańcy miejscowości mieszczących się na obrzeżach Warszawy - Legionowo, Łomianki, Pruszków oraz Piaseczno również mogą zapomnieć o świeżym powietrzu. Wygląda na to, że w sezonie zimowym najbezpieczniejsze jest mieszkanie w dala od stolicy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Gen. JaruzelskiWojciech Jaruzelski obawiał się tych faktów. Cała prawda o stanie wojennymCzytaj dalej

Nowotwory unoszące się w powietrzu

Co znajduje się w powietrzu, którym aktualnie oddychamy? Okazuje się, że nic dobrego. Pył PM10 to mieszanina toksycznych cząsteczek, które zawieszone są w eterze. Taki mix zawierać może zawierać trujące substancje, takie jak benzoapiren, a także metale ciężkie. Pył ten składa się z cząsteczek o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów, dzięki czemu docierają one do płuc i górnych dróg oddechowych. Pył PM2,5 wcale nie jest dla nas lepszy. Ta mieszanina składa się z z jeszcze mniejszych cząsteczek, które jeszcze głębiej mogą wniknąć do naszego organizmu. Ich średnica wynosi mniej niż 2,5 mikrometra, dzięki czemu cząsteczki te mogą docierać nie tylko do płuc oraz górnych dróg oddechowych, ale również do naszej krwi. Oba pyły mogą powodować duszności, kaszel oraz zadyszkę. Sytuacja robi się coraz poważniejsza. Winni takiej sytuacji są głównie ludzie, którzy w swoich piecach palą śmieciami. Na drugim miejscu plasują się osoby poruszające się autem, a nie komunikacją miejską. Smog szczególnie niebezpieczny jest dla dzieci, osób starszych, a także kobiet w ciąży.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nie tylko Jackowski! Najsłynniejsi polscy jasnowidze, ich przepowiednie się sprawdziły
  2. Magda Gessler okłamała miliony Polaków?! Fani przecierają oczy ze zdumienia
  3. Zagrała w filmie „Smoleńsk”. Została za to brutalnie pobita przez słynnego aktora
  4. Jarosław Kaczyński nie odpuści. Ujawniamy jak przedłuży swoja władzę
  5. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
Marta KaczyńskaMarta Kaczyńska szokuje internautów! Jej zdjęcia zachwycają i dziwią jednocześnieCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News