Policja podjęła radykalne kroki w walce ze smogiem. Kierowcy powinni mieć się na baczności, mogą stracić auta

Policja podjęła radykalne kroki w walce ze smogiem. Kierowcy powinni mieć się na baczności, mogą stracić auta Źródło: pixabay/jwvein

Smog od pewnego czasu stał się poważnym problemem w naszym kraju. Chociaż zostały podjęte kroki w walce z zanieczyszczeniem powietrza, to jednak sytuacja się nie poprawia. Teraz policja postanowiła, że podejmie radykalne kroki. Kierowcy będą wnikliwie kontrolowani, mogą również stracić swoje samochody.

Smog w ostatnich latach jest w naszym kraju bardzo poważnym problemem, który jak na razie pozostaje nierozwiązany. Powstały specjalne programy, które mają na celu podnieść poziom ochrony środowiska, jednak w dalszym ciągu jakość powietrza nie poprawiła się. Teraz również policja postanowiła włączyć się do akcji. Już wkrótce kierowców czekają wnikliwe kontrole. 

Smog zwalczany na różne sposoby

Rządzący wciąż nie znaleźli idealnego sposobu, który skutecznie poprawiłby jakość powietrza w Polsce. Chociaż powstały programy dofinansowujące wymianę pieców, tzw. kopciuchów na nowe i ekologiczne, to w dalszym ciągu jest to tylko kropla w morzu potrzeb. Także wymiana przestarzałych autobusów czy dofinansowanie do fotowoltaiki jest niewielką częścią sposobów walki ze smogiem. Efekty jednak nie są takie, jakie na początku zakładano. 

Policja skontroluje kierowców 

Policja już od pewnego czasu prowadzi się akcje, które mają na celu skontrolowanie aut pod kątem emisji spalin. Akcja pod kryptonimem "Smog" ma na celu zwrócić uwagę na auta, które wydzielają zbyt dużo dymu bądź też mają uszkodzony układ wydechowy. Jeżeli mundurowi wykryją nieprawidłowości, wówczas zostanie zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do tego typu pomiarów używa się profesjonalnego sprzętu. Policjanci wyposażeni w dymomierze i analizatory spalin szybko i dokładnie sprawdzą czy auto nie zanieczyszcza środowiska w stopniu większym, niż to jest dopuszczalne. Trzeba zatem przy przeglądzie technicznym pojazdu zwrócić uwagę również na ten aspekt. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje jedna z najpiękniejszych kobiet na świecie. Tuż przed śmiercią mogła zostać zgwałcona

2. Straszne informacje o tragedii w polskiej miejscowości. Nie żyją uczniowie

Samochodów, które nadmiernie dymią i przekraczają normę emisji spalin jest w Polsce coraz więcej. Jeżeli policjant wykryje nieprawidłowości i zatrzyma dowód rejestracyjny auta, wówczas należy zgłosić się na badanie diagnostyczne pojazdu. Dopiero gdy kierowca zlikwiduje problem, a samochód przejdzie badanie techniczne, wówczas będzie można odzyskać dokument pojazdu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Połykasz tabletki bez popijania? Lekarze ostrzegają, grozi Ci ogromne niebezpieczeństwo! Nigdy więcej tego nie rób
  2. Mężczyzna zameldował się w hotelu. W łazience za toaletą dokonał wstydliwego odkrycia, aż strach myśleć co tam się działo wcześniej
  3. Zostawiasz klucz w zamku drzwi wejściowych? Popełniasz karygodny błąd, złodzieje mogą to wykorzystać
  4. W zgliszczach samolotu odnaleziono list do Anny Jantar. Po latach ujawniono jego tragiczną treść
  5. "Są atakowani siekierami, oblewani kwasem, a nawet mordowani czy podpaleni w miejscu pracy". Wszystko przez 500 plus

źródło: Dobrapogoda

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News