Nowa technologia powalczy ze smogiem. Skorzystają mieszkańcy południowej Polski

Nowa technologia powalczy ze smogiem. Skorzystają mieszkańcy południowej Polski Źródło: Unsplash / David Lee

Smog najczęściej pojawia się w chłodne i bezwietrzne dni. Przypomina brudną mgłę, a ciągłe wdychanie go może prowadzić do poważnych chorób. Nowoczesna technologia może pomóc mieszkańcom południowej Polski.

Smog może być bardzo szkodliwy dla zdrowia, dlatego warto ograniczyć przebywanie na zewnątrz, kiedy jego poziom w powietrzu przekracza dopuszczalne normy. Niedawno zamontowano nowoczesne czujniki, które pomogą w walce ze smogiem mieszkańcom południowej części Polski.

Smog pojawia się najczęściej w bezwietrzne i chłodne dni

W okresie zimowo-jesiennym, szczególnie w mniejszych miastach, wiele osób korzysta z tradycyjnych pieców i nie zawsze spala w nich tylko dozwolone produkty. Taki problem pojawia się co roku również się w Gorzowie Wielkopolskim. By z nim walczyć, zamontowano nowoczesne czujniki, które przez całą dobę monitorują jakość powietrza w mieście, a wyniki są łatwo dostępne dla mieszkańców. Wystarczy wejść na stronę www.airly.eu, a następnie na mapie wyszukać Gorzów. Przybliżenie mapy spowoduje, że pokażą nam się wyniki z różnych zakamarków miasta, w których umieszczone są nowe czujniki. Aktualnie badają jakość powietrza m.in. na Wieprzycach, Piaskach, na osiedlu Słonecznym, Zamościu, Zakanalu czy w Śródmieściu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Smog może być niebezpieczny dla zdrowia

Na stronie, oprócz informacji o stanie powietrza, możemy również zobaczyć aktualne warunki atmosferyczne, takie jak panująca temperatura, wilgotność czy ciśnienie. W przyszłości raporty te mają być wyświetlane na elektronicznych tablicach rozmieszczonych w centralnych punktach miasta. 

Dzisiaj grzeje: 1. Najważniejszy mężczyzna w życiu Beaty Tyszkiewicz! Rzadko pokazują się razem, ale te zdjęcia rozczulą was do łez
2. Dramatyczne wieści z polskiej miejscowości. Gwałtowny wiatr, zerwane dachy, powalone drzewa

W ostatnich dniach w Gorzowie odnotowano, że smog w niektórych rejonach miasta osiąga w powietrzu nawet ponad 200 procent dozwolonej normy. W takich przypadkach zaleca się, żeby wychodzić z domu tylko w razie konieczności i przebywać na zewnątrz możliwie jak najkrócej. Najnowsze czujniki bardzo pomogą mieszkańcom w zadbaniu o zdrowie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za mieszkanie w spadku sporo ZAPŁACISZ. O uldze możesz zapomnieć
  2. Pierwszy dzień kadencji Sejmu dobiega końca a już zrobiono zdjęcie, o którym będziemy mówić przez 4 lata
  3. Jerzy Rutkowski nie żyje. W noc przed śmiercią wywoływał jedno imię
  4. Doniesienia są straszne, Kasia Figura przeżyła horror na żywo. Mąż miał bić ją po głowię, kopać i pluć na twarz
  5. Najbardziej zagadkowa tragedia w Polsce od lat. Mama i tata nie żyją, informacje o nagraniach przerażają

źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News