Tak potężnego ciosu w szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze strony obecnego obozu władzy Prawa i Sprawiedliwości nikt się nie spodziewał. Cała przyszłość jego fundacji i corocznych finałów stanęła pod wielkim znakiem zapytania.

Bank Pekao, czyli polski bank uniwersalny, założony 17 marca 1929 roku, jako polski bank komercyjny, w formie spółki akcyjnej. Od 1998 roku notowany na giełdzie. papierów wartościowych. W latach 1999-2017 bankiem zarządzał UniCredit, jednak obecny rząd, poprzez jego „repolonizację” stawia sprawę jasno…

Początek i koniec

7 czerwca 2017 roku zarząd nad Bankiem (w procesie tzw. „repolonizacji”) przejął ponownie Skarb Państwa, poprzez spółki Powszechny Zakład Ubezpieczeń i Polski Fundusz Rozwoju. Program ,,dobrej zmiany” to w tym przypadku idealna wymówka by przeprowadzić zmiany. Bank Peko zakończył współpracę z Jurkiem Owsiakiem i Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy– informuje nieoficjalnie serwis Cahsless.pl.

Bank nie chce oficjalnie wypowiedzieć się na ten temat, jednak już mówi się o końcu współpracy polskiego Banku z Jurkiem Owsiakiem. Wiadomość o tym, że zakończenie współpracy pomiędzy Bankiem Pekao a WOŚP dojdzie do skutku  przyszła, kiedy akcje banku zostały finalnie przejęte przez państwowe PZU i fundusz PFR od włoskiej grupy UniCredit. Proces został przeprowadzony w ramach tzw. repolonizacji, czyli „odzyskiwania” polskich spółek i przedsiębiorstw i przez to odwracania prowadzonej od dłuższego czasy prywatyzacji.

Rząd nie kibicuje Owsiakowi

Od dawna wiadomo, że rządzący nie są przychylnie nastawieni do fundacji Jurka Owsiaka i jego akcji charytatywnych. Świadczy o tym ostatnia rozprawa, która dotyczyła używania wulgaryzmów na scenie, przez szefa organizacji czy też zmiany przez policję charakteru tego festiwalu. Co ważne dla WOŚP, w czasie najbliższego finału, który odbędzie się 14 stycznia 2018 r. a organizacja będzie zbierać środki na wyrównanie szans w leczeniu noworodków, nowy parter podobno już się wyłonił. Będzie to prawdopodobnie największy przeciwnik Banku Pekao, jednak nie ujawniono jeszcze jego nazwy. Odbędzie się to zapewne w najbliższych dniach.

To stawia pod wielkim znakiem zapytania przyszłość WOŚP. Utrata tak wielkiego sponsora jest dotkliwa jak nic innego. Pojawiły się nawet głosy, że to może postawić przyszłość organizacji pod wielkim znakiem zapytania, ponieważ Bank Pekao był jednym z największych sponsorów WOŚP. Z drugiej strony WOŚP jest tak popularną w Polsce organizacją, że bardzo prawdopodobne, iż znajdzie ona szybko inny bank, który zastąpi Pekao.

Aktualizacja: Okazuje się, że WOŚP nawiązało współpracę z nowym bankiem, a dokładniej rzecz ujmując z mBankiem.

 

źródło: www.natemat.pl

Z TAKĄ obstawą przy bankomacie nikt cię nie ruszy!

Kim jest ojciec Melanii Trump? Nie do wiary! 10 rzeczy, których nie wiedziałeś o Pierwszej Damie USA

 

...

Zobacz również

Zobacz również