Jarosława Kaczyńskiego za wiele rzeczy można krytykować, ale na pewno nie można odmówić mu politycznego zmysłu. Lider partii rządzącej ma teraz ogromny problem z coraz bardziej uniezależniającym się od partii Andrzejem Dudą. Najnowsze doniesienia pozwalają jednak sądzić, że i ten problem niedługo przestanie Kaczyńskiemu doskwierać.

Lider PiS zastawił bowiem na Dudę pułapkę. Chodzi o przyjaciela prezydenta, którego niektórzy nazywają już nawet „wiceprezydentem”. Mowa oczywiście o Krzysztofie Szczerskim, który jest szefem gabinetu Andrzeja Dudy.

To właśnie na Szczerskiego nastawia się Kaczyński. Prezes PiS chce po rekonstrukcji rządu ustanowić go szefem MSZ. Niby da to Dudzie wpływ na działanie polskiej dyplomacji, ale to tylko pozory. Istnieje obawa, że trafiając do rządu, który znajduje się pod mocnym wpływem Kaczyńskiego, Szczerski zbliży się do PiS.

Niektórzy twierdzą, że kompan prezydenta będzie nawet namawiał Dudę do powrotu w łaski prezesa.

– Wszyscy wiedzą, że Szczerski jako szef MSZ szybko zacznie się orientować na Nowogrodzką i słuchać poleceń Kaczyńskiego, bo to od niego będzie zależał jego los. W zamian będzie oczekiwał trwałego pokoju w relacjach z rządem, którego elementem będzie m.in. zaakceptowanie poprawek PiS do reformy sądownictwa – mówi polityk z otoczenia Kaczyńskiego.

źródło: fakt.pl

Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków


Samobójstwo czy zatajony mord? Popularne teorie spiskowe o śmierci Andrzeja Leppera

Zobacz również