Śmiertelny i nieuleczalny wirus atakuje Polki i Polaków po 50-tce! To już epidemia

Śmiertelny i nieuleczalny wirus atakuje Polki i Polaków po 50-tce! To już epidemia

Ta sytuacja jest naprawdę niespodziewana. Wielu osobom wydaje się, że Polaków śmiercionośny wirus nie dotyczy. Tym bardziej zaskakujące jest, kiedy okazuje się, że najbardziej zagrożeni są ludzie po 50. roku życia. To już dosłownie epidemia.

Coraz więcej Polek i Polaków, które ukończyły 50. rok życia, zarażonych jest wirusem HIV. Ten śmiercionośny wirus wykryto w tym roku już u 82 osób w tym wieku. Tymczasem jeszcze dziesięć lat temu dotyczyło to zaledwie 20 osób po 50. ZOBACZ TAKŻE: Uwaga Warszawo, HIV! Zarażony przystojniak od 2 lat szalał na Tinderze i w klubachOsoby po 50. roku życia uważają, że HIV ich nie dotyczy, o czym przekonuję się, prowadząc szkolenia z bezpiecznego seksu w sanatoriach i uzdrowiskach - wyjaśnia Agata Kwiatkowska z Fundacji Edukacji Społecznej.

Dla starszych seks, to wciąż temat tabu

Jak się okazuje, osoby starsze, takie, które ukończyły 50 i więcej lat bardzo niechętnie rozmawiają o seksie. Innym problemem jest jednak także niechęć lekarzy do rozmowy z nimi na ten temat. ZOBACZ TAKŻE: Ludzie łapią ŚMIERTELNEGO wirusa. Groza w polskich...Mężczyzna po 60-tce żalił mi się, że był u lekarza pierwszego kontaktu, z którym chciał porozmawiać o współżyciu z nową partnerką, poznaną po śmierci żony. Internista dosłownie wyśmiał go i powiedział, że na takie tematy, nie będzie z nim dyskutować - opisuje Kwiatkowska.

Śmiercionośny wirus plagą w sanatoriach

Okazuje się, że dla osób po 50. najpoważniejszym zagrożeniem są pobyty w sanatoriach i uzdrowiskach. Oczywiście to nie same sanatoria zarażają ludzi wirusem HIV. Problem jest jednak taki, że osoby po 50. mają bardzo niską świadomość dotyczącą bezpiecznego seksu. - Tam życie miłosne i seksualne toczy się tak samo, jak wśród osób po 20. roku życia. Jest mnóstwo osób samotnych, owdowiałych, które chcą pożyć, poczuć się atrakcyjnie. To ludzie, którzy o HIV i AIDS usłyszeli w latach 90., kiedy ta choroba miała zupełnie inny przebieg i dotyczyła zupełnie innej grupy. Z jednej strony myślą, że ryzyko ich nie dotyczy, z drugiej boja się zrobić test na obecność wirusa - wyjaśnia przedstawicielka Fundacji Edukacji Społecznej. ZOBACZ TAKŻE: Trzymasz jajka na drzwiach lodówki? Dla własnego zdrowia lepiej to przeczytaj W pierwszych 8 miesiącach tego roku wykryto już 82 przypadki zarażenia się wirusem HIV. Wśród nich aż 73 to mężczyźni, a zaledwie 9 to kobiety. Tymczasem w 2007 roku można było wyliczyć zaledwie 20 zarażeń. W tej grupie jednak też przeważali mężczyźni - było ich 18, tymczasem 2 zarażenia dotyczyły kobiet.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News