Śmiercionośna epidemia przy polskiej granicy. Coraz więcej zachorowań

Śmiercionośna epidemia przy polskiej granicy. Coraz więcej zachorowań

Śmiercionośna epidemia jest już tuż przy polskiej granicy. Z dnia na dzień mamy doniesienia o coraz większej licznie zachorowań. Jeśli nie uda ma się jej  zahamować w porę, wszyscy będziemy mieli poważny problem.

To bardzo groźna choroba, która jest już u polskich bram. Większość osób już zapomniało o jej istnieniu, ale wraca i jest jeszcze gorsza niż przed laty. Grozi nam śmiercionośna epidemia odry! Służby medyczne z Wołkowyska, miasta leżącego 20 km od polsko-białoruskiej granicy, biją na alarm. Odnotowano już 24 przypadki choroby, a co gorsza, dziesięć dni w zupełności wystarczyło, aby liczba chorych wzrosła trzykrotnie.

Grozi nam epidemia odry

- Według stanu na 15 marca laboratorium potwierdziło 24 przypadki odry. Stan wszystkich chorych jest oceniany od lekkiego do średniego – taką informację podało  biuro prasowe białoruskiego Ministerstwa Ochrony Zdrowia. Aż 80 proc. chorych nie było zaszczepionych. To kolejny, istotny problem. Odra została niemal zupełnie wyeliminowana w naszym kraju właśnie dzięki szczepionkom. Niestety, ruchy antyszczepionkowe sprawiają, że coraz więcej osób rezygnuje ze szczepienia swoich dzieci. Przez takie zachowania wracają choroby, o których już zapomnieliśmy. Warto na siebie uważać, zwłaszcza jeśli znajdziemy się przy granicy z Białorusią. Odra jest bowiem jedną z najbardziej zaraźliwych chorób zakaźnych wieku dziecięcego. Do przenoszenia wirusa dochodzi drogą kropelkową, czyli tak, jak przy zwykłym przeziębieniu. Rocznie z powodu odry, na świecie wciąż umiera ponad milion osób. Przebieg choroby można podzielić na cztery stadia. W okresie wylęgania, choroba przebiega bezobjawowo. W okresie nieżytowym mamy do czynienia z trzydniową gorączką przekraczającą 39 stopni, katarem, kaszlem i nadwrażliwością na światło. W stadium trzecim pojawia się wysypka – najpierw drobna i jasnoróżowa, z czasem zmienia kolor na ciemniejszy, a plamy stają się większe. Dopiero po 4-5 dniach nadchodzi okres zdrowienia, wysypka zaczyna blednąć i zanikać, pozostawiając brunatne przebarwienia i delikatne łuszczenie się skóry. Choroba jest najgroźniejsza dla małych dzieci, dla starszych groźne są powikłania.

ZOBACZ TAKŻE:
  1. To już pewne! PiS NIE dotrzyma największej obietnicy wyborczej
  2. Lewandowska zagra w serialu TVP! Będzie hit czy kit?
  3. Gessler puściły nerwy! Wyleci z TVN? Jest komentarz
Źródło: mamadu.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News