Prokuratura zajmie się kontrowersjami wokół tragicznej śmierci posła Kukiz'15

Prokuratura zajmie się kontrowersjami wokół tragicznej śmierci posła Kukiz'15 Źródło: fot. kwp łódź / youtube

Łódzka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wątpliwości jakie pojawiły się w związku z tragiczną śmiercią posła Kukiz'15 Rafała Wójcikowskiego. Śledczy przyjrzą się głównie relacjom świadków, o których pisaliśmy wczoraj.

Poseł Rafał Wójcikowski zginął w czwartek rano, gdy jechał drogą ekspresową S8 w miejscowości Wędrogów w województwie łódzkim. Polityk stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w barierki. Wójcikowski osierocił dwójkę dzieci.

Jak informowaliśmy wczoraj, natychmiast po wypadku pojawiły się doniesienia o nieprawidłowościach jakie wystąpiły na miejscu zdarzenia. Według relacji świadków, polityka opozycji można było uratować, jednak ratownicy medyczni zaniedbali swoje obowiązki.

ZOBACZ TAKŻE - Kontrowersje wokół śmierci posła Kukiz’15. Ratownik: „Jego można było uratować!” (video)

Jak poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury, w sprawie wątpliwości wokół śmierci Wójcikowskiego zostanie wszczęte śledztwo.

 - Planujemy szereg dalszych czynności w tej sprawie: przesłuchania świadków, ocenę stanu technicznego pojazdów biorących udział w zdarzeniu. Będziemy też korzystać z opinii biegłego, która będzie pomocna w odtworzeniu przebiegu wypadku - powiedział rzecznik prokuratury w Łodzi.

 - Jednym z wątków postępowania będzie ustalenie, czy faktycznie można mówić o nieprawidłowości w prowadzonej akcji ratunkowej. Jeżeli tak, to na czym one polegały i czy mogły przyczynić się do śmierci pokrzywdzonego - dodał rzecznik łódzkiej prokuratury.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News