Śmierć kliniczna nastolatek
YouTube Robert Skassa - Prowadzi mnie Jezus
Irmina Jach - 2 Grudnia 2020

17-latek przeżył śmierć kliniczną. Wszyscy zamarli, kiedy powiedział, co zobaczył po drugiej stronie

Śmierć kliniczna to stan, który niezmiennie fascynuje zarówno lekarzy, jak i osoby zgłębiające tematykę życia pozagrobowego. Gdy zanika bicie serca, krążenie i akcja oddechowa, w ludzkim mózgu rozpoczynają się niesamowite procesy. Nastolatek, który przeżył śmierć kliniczną, opowiedział historię o tym, co zobaczył "po drugiej stronie".

Śmierć kliniczna to moment, kiedy człowiek znajduje się na granicy życia i śmierci. Wbrew temu popularnym opiniom, u wielu pacjentów nie wiąże się on ze stanem nieświadomości. Nastolatek zobaczył rzeczy, które na zawsze odmieniły jego postrzeganie świata.

Klamka zapadła, premier właśnie potwierdził. Ogromna zmiana dla wszystkich Polaków już w styczniuKlamka zapadła, premier właśnie potwierdził. Ogromna zmiana dla wszystkich Polaków już w styczniuCzytaj dalej

Śmierć kliniczna sprawiła, że nastolatek ujrzał niesamowite rzeczy

Siedemnastoletni Zack Clements z Teksasu stracił przytomność podczas ćwiczeń wykonywanych w szkole na lekcji wychowania fizycznego. Nauczyciele natychmiast wezwali karetkę i rozpoczęła się walka o życie chłopaka. Mimo reanimacji jego serce przestało bić na 20 minut.

Lekarze przygotowywali się na przekazanie rodzicom Zacka tragicznej wiadomości. Wtedy nastolatek powrócił do życia. Po kilku dniach spędzonych w szpitalu powrócił do zdrowia i zdecydował się opowiedzieć w programie telewizyjnym o tym, co go spotkało.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąPilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąCzytaj dalej

- Gdy przebywałem poza ciałem w ciągu tych dwudziestu minut, zobaczyłem mężczyznę, który miał długie włosy i brodę. Szybko zdałem sobie sprawę, że to był Jezus. […] Podszedłem do niego, położył dłoń na moim ramieniu i powiedział mi, że wszystko będzie w porządku i żebym się nie martwił - mówił chłopak w rozmowie z prasą.

- Widziałem rząd dobrych aniołów, a pośrodku nich najpiękniejszego, który zaczął się do mnie zbliżać - kontynuował.

Wspomnienie niesamowitego spotkania wzbudziło w nim ogromne emocje. Gdy mówił o Jezusie, w jego oczach można było zobaczyć łzy wzruszenia. Przyznał, że wydarzenie umocniło go w wierze i dało nadzieję na to, że życie po śmierci naprawdę istnieje.

Rodzice chłopca są pewni, że ich syn powrócił do życia za sprawą boskiej interwencji. Wierzą, że byli świadkami niesamowitego cudu. Zack także nie ma wątpliwości, że to, co przeżył, leżąc na szpitalnym łóżku, nie było wyłącznie omamem czy halucynacją.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Pytanie, czy życie pozagrobowe faktycznie istnieje, spędza sen z powiek lekarzy, filozofów i religioznawców od zarania dziejów. Naukowcy są przekonani, że po śmierci wzmaga się aktywność przeszło tysiąca genów. Taki stan może utrzymywać się nawet przez cztery dni. Nie jest to jednak definicja, która byłaby satysfakcjonująca dla osób, które wierzą w istnienie biblijnego nieba.

Neurobiolodzy z University of Michigan odkryli z kolei, że podczas ostatnich chwil życia aktywność mózgu znacząco wzrasta, co skutkuje bardzo żywymi halucynacjami, będącymi dla osób, które przeżyły śmierć kliniczną, niezwykłym doświadczeniem. Wierzycie, że istnieje życie pozagrobowe?

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Popularne.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News