Przyczyna śmierci mężczyzny przeraża. Teraz lekarze ostrzegają przed tym innych

Przyczyna śmierci mężczyzny przeraża. Teraz lekarze ostrzegają przed tym innych Źródło: facebook.com/Dean’s Journey

Śmierć zbliżała się do niego wielkimi krokami. Wiedział, że umrze, ale nie mógł już nic z tym zrobić. Jego ostatnie lata i tygodnie życia były okropne. Teraz lekarze przestrzegają wszystkich przed robieniem jednej rzeczy.

Śmierć przyszła niespodziewanie, choć ten mężczyzna do ostatnich chwil miał nadzieję, że uda mu się wygrać. Miał silny organizm, regularnie ćwiczył, był zawodowym kulturystą, a sylwetki zazdrościło mu wielu. Odszedł zbyt wcześnie, a przyczyna jego śmierci jest przerażająca. 

Kulturysta opamiętał się, jednak było już za późno

Dean Wharmby mimo tego, że był kulturystą i trenował w tym kierunku też inne osoby, bardzo niezdrowo się odżywiał. Codziennie musiał zjeść 10 000 kalorii, aby odpowiednio zadbać o przyrost mięśni, na których bardzo mu zależało. Najłatwiej było po prostu codziennie jeść fast-foody, słodycze i pić po 7-8 napojów energetycznych, co też regularnie robił. Pewnego dnia na badaniach wykryto u niego raka, a lekarze byli pewni, co go spowodowało.

Guzy w wątrobie były skutkiem spożywania właśnie napojów energetycznych oraz brania na początku kariery sterydów anabolicznych. Po informacji o nowotworze, natychmiast się opamiętał i zmienił nawyki żywieniowe - zrezygnował z fast-foodów, a nawet mięsa i cukru. Nie zdecydował się jednak na chemioterapię ani przeszczep wątroby - chciał polegać na witaminach i naturalnych produktach.

Śmierć dosięgnęła go, mimo że zaczął o siebie dbać

Raka zdiagnozowano u niego w 2010 roku. Gdy zmienił swój tryb życia, zaczął tracić na wadze, a mięśnie przestały być już tak okazałe. Dzięki temu w 2011 roku guzy praktycznie zniknęły, jednak to nie był koniec jego problemów. 

- To mnie zgubiło. Poczułem się zbyt pewny siebie. Ponownie dał o sobie znać stary tryb życia - mówił Dean w 2013 roku zaraz po tym, gdy zasłabł po wyjściu z siłowni.

Jego stan był ciężki, ale lekarze kolejny raz dali radę go uratować. Niestety było dobrze tylko przez kolejne 2 lata.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W 2015 roku Dean zerwał z dziewczyną i chwilowo stał się bezdomny. Dopadł go ogromny kryzys i nie mógł poradzić sobie z życiem. Podupadł również na zdrowiu, a lekarze dali mu nie więcej, niż 3 tygodnie życia.

Dean zmarł w lipcu 2015 roku, a sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci było branie sterydów, jednak napoje energetyczne też nie były tutaj bez winy. Lekarze ostrzegają, by nie nadużywać słodkich energetyków, a na pewno nie łączyć ich ze sterydami, które są chętnie, a najczęściej nieumiejętnie stosowane przez kulturystów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co studiowała Krystyna Pawłowicz? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg
  2. PRZERAŻAJĄCY wygląd Alicji Resich-Modlińskiej. Legenda TVP zniszczyła twarz operacjami plastycznymi
  3. Babcia Beaty Tyszkiewicz była zakonnicą. Jej męża spotkał najokrutniejszy i najkrwawszy z możliwych losów
  4. Oto gdzie pochowano Annę Przybylską. Wielu może się mocno zdziwić
  5. Poszukiwali zaginionej 15-letniej córki pracownika Watykanu. Gdy otworzyli groby ścięło ich z nóg, Jan Paweł II w tle
  6. Pilny alarm IMGW w TVN na piątek i sobotę dla połowy Polski. Sytuacja jest bardzo poważna, lepiej zostańcie w domach
  7. Tak wygląda grób Babki z "Kiepskich" lata po śmierci artystki. Wzruszające

Źródło: Newsner

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News