Zostali podstępnie przyłapani na paleniu śmieci. Gdy poznali karę oczy wyszły im z orbit

Zostali podstępnie przyłapani na paleniu śmieci. Gdy poznali karę oczy wyszły im z orbit Źródło: Pixabay / TanteTati

Śmieci były nielegalnie spalane, a teraz mieszkańcy polskiej miejscowości zapłacą ogromne kary za nieprzestrzeganie przepisów. Władze miasta znalazły sprytny sposób, jak wytropić takie osoby.

Śmieci były przez mieszkańców polskiej miejscowości nielegalnie palone w piecach. W ramach walki ze smogiem, władze miasta sięgnęły po specjalne metody poszukiwawcze. Sprytny sposób pomógł szybko ustalić, kto nie przestrzega przepisów. Przyznawane będą ogromne kary.

Śmieci nie mogą być spalane w domowych piecach

Władze Andrychowa w województwie małopolskim wpadły na sprytny sposób, jak usprawnić walkę ze smogiem. Do tropienia trucicieli powietrza użyli specjalistycznego drona. Nowoczesne urządzenie wyposażone było w specjalne czujniki, które sprawdzają jakość powietrza. Sprzęt krążył po mieście i poszukiwał palących śmieciami mieszkańców.

Dron nadlatywał nad domy i dokonywał pomiaru zanieczyszczeń z kominów, a wszystkie dane trafiały bezpośrednio do funkcjonariuszy straży miejskiej. W przypadku pojawienia się nieprawidłowości, strażnicy wchodzili na wskazaną do kontroli posesję, w celu weryfikacji podejrzeń. Każdy odkryty przypadek łamania przepisów był surowo karany.

Za palenie śmieci mieszkańcom Andrychowa grozi wysoka kara pieniężna

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Specjalistyczny sprzęt nie jest własnością gminy, gdyż władze uznały, że wydatek rzędu 100 tysięcy złotych, to zbyt dużo. Urządzenie zostało wypożyczone tylko na dwa dni, a koszt użytkowania drona w tym czasie wyniósł nieco ponad 4 tysiące złotych . Wydane pieniądze prawdopodobnie szybko się jednak zwrócą. W trakcie trwania akcji, urządzenie łącznie dokonywało pomiarów przez 12 godzin, a przyłapani na łamaniu prawa mieszkańcy zapłacą ogromne kary.

Dzisiaj grzeje: 1. Po twarzy kobiety przemieszczała narośl. W środku było ŻYWE STWORZENIE [ZDJĘCIA]
2. Krzysztof Jackowski miał wizję dot. Bożego Narodzenia. Polacy nie będą zadowoleni, zapowiada "nieciekawy", mroczny czas

Sprytna akcja okazała się wielkim sukcesem lokalnych władz. Dzięki niej lokalne służby wykryły sporo nieprawidłowości. Za łamanie przepisów dotyczących zatruwania powietrza grozi przyłapanym mieszkańcom mandat w wysokości nawet 500 złotych lub kara grzywny sięgająca do 5000 złotych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anita szykowała się do ślubu, ale wtedy pojawiła się porażająca diagnoza. Najgorsze były słowa lekarza, złamały jej serce
  2. Szykują się ważne zmiany, będzie limit na płacenie gotówką. Ustalono kwotę, której nie będzie można przekroczyć
  3. Córka wyjawiła ojcu największy sekret. W zemście bezlitośnie ją zgwałcił
  4. Słowa, które Przybylska wypowiedziała do przyjaciółki przed śmiercią. Po latach ujawniono ich treść
  5. Ile można dorobić do emerytury od 1 grudnia 2019? Trzeba znać kwoty, inaczej STRACISZ pieniądze

źródło: Gazeta Krakowska

Następny artykuł