Z tej fotografii śmiała się cała Polska. Przerabiano zdjęcie na memy i stawiano chłopców na zdjęciu w pozycji tzw. „przegrywów”. Nic bardziej mylnego. Dziś robią kariery i są bogaczami. 

Jeden z informatyków obecnych na zdjęciu zarabia dziś krocie jako programista i pracownik Google’a. Tomasz Czajka ze Stalowej Woli dziś może się śmiać z tych, którzy robili sobie z niego żarty i wieszczyli „życie przegrywa w piwnicy”.

Który chłopiec na zdjęciu to Czajka? Ten, który jako jedyny nie ma okularów. Zwycięzca wielu turniejów informatycznych robi wspaniałą karierę jako programista. Obecność na fotografii raczej mu nie pomogła w zdobyciu pracy w Google, choć fala śmiechu napędzona przez internet mogła dać mu motywację do ciężkiej pracy. To właśnie te setki godzin pracy i talent pozwoliły mu zagwarantować sobie kapitalny zarobek oraz udział w dużych projektach. Jego koledzy również odnoszą sukcesy w dziedzinie informatyki. Pracują na wysokich uniwersyteckich stanowiskach poza Polską i w prywatnych firmach programistycznych.

Dziś na zdjęcie patrzą z sentymentem. Zrobiono je w 1997 roku podczas imprezy informatyków z okazji Olimpiady Matematycznej w Zwardoniu.

Fotografia może i była zabawna, ale teraz część internautów będzie zżerać zazdrość. Może chłopcy w tureckich sweterkach nie rokowali na rekinów biznesu, ale ewidentnie dali sobie radę w życiu i robią to co kochają. „Przegrywy” znalazły się na pewno wśród tych, którzy robili sobie żarty z czterech kolegów.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

...

Zobacz również