Smętarz dla zwierzaków - jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2019 roku

Smętarz dla zwierzaków - jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2019 roku Źródło: youtube.com/tylkohity

Smętarz dla zwierzaków - polska premiera pojawiła się w kinach już jakiś czas temu, wśród fanów zbiera raczej pozytywne opinie. Czy nowa ekranizacja powieści Stephena Kinga może mierzyć się z książką? Pod koniec lat 80. powstała już taka produkcja, a scenariuszem zajął się sam autor.

Smętarz dla zwierzaków 2019. Film czy książka Stephena Kinga?

Smętarz dla zwierzaków to nowy film, które wszedł do kin na początku maja. Jest to ekranizacja powieści o tym samym tytule, która powstała w 1983 roku. Światowa premiera odbyła się 5 kwietnia, oczywiście w Stanach Zjednoczonych, jednak do Polski trafiła dopiero miesiąc później i od 3 maja możemy wybrać się do kin, żeby obejrzeć ten film. 

Obsada hollywoodzkiej produkcji to:

 • Jason Clarke jako Louis Creed,
 • Amy Seimetz jako Rachel Creed,
 • John Lithgow jako Jud Crandall,
 • Jeté Laurence jako Ellie Creed,
 • Hugo Lavoie i Lucas Lavoie jako Gage Creed,
 • Obssa Ahmed jako Victor Pascow,
 • Alyssa Brooke Levine jako Zelda Goldman,
 • Suzy Stingl jako Norma Crandall,
 • Maria Herrera jako Marcela.

O czym jest książka i film Smętarz dla zwierzaków? To opowieść o lekarzu, który przeprowadza się do małego miasteczka, po tym, jak dostaje posadę szefa centrum medycznego jednego z uniwersytetów. Wraz z nim do nowego domu wprowadzają się żona Rachel oraz dzieci, Ellie i Gage, a także ukochany kot dziewczynki Church. Po jakimś czasie dzieciaki odnajdują drogę, która prowadzi do tajemniczego cmentarza dla zwierząt. Nie zdradzamy więcej szczegółów, jeśli chcecie poznać finał tej historii, musicie udać się do kin lub księgarni.

Smętarz dla zwierzaków - trailer. Zwiastun zbyt ujawnia wiele?

Zwiastun, który pojawił się w sieci, zdradza zarys całej historii oraz może o kilka szczegółów za dużo. Możemy się z niego dowiedzieć, że ukochany kot jednej z bohaterek żyje, choć teoretycznie powinien leżeć zakopany w ziemi. Z grobów powstają martwi i zaczynają się dziać niestworzone rzeczy. Trailer zdradza zbyt dużo? Na widzów czeka jeszcze kilka niespodzianek i przerażających momentów.

 

Produkcja filmowa spotkała się z mieszaną reakcją widzów, fani książek Kinga z jednej strony cieszą się, że powstaje kolejny film na podstawie powieści ich ulubionego autora, z drugiej strony przyznają, że nikt nie jest w stanie oddać tego specyficznego klimatu. Na Filmwebie Smętarz dla zwierzaków z 1989 roku oceniany jest na 6,3 na 10 punktów, natomiast najnowsza ekranizacja na razie osiągnęła jedynie pułap 5,9 punktów. Jeśli chodzi o gatunek horrorów, to i tak jest całkiem niezłym wynikiem.

 1. Ile zarabia się w food trucku? Fast food na kółkach pozwala się dorobić
 2. Lista festiwali muzycznych w Polsce. Gdzie możemy się bawić tego lata?
 3. Kto wystąpi na Orange Warsaw Festival 2019? Lista artystów
 4. Kto w tym roku wystąpi na Przystanku Woodstock? Nowa nazwa festiwalu nie zmniejszyła jego popularności
 5. Kiedy jest Międzynarodowy Dzień Slayera? Fani świętują na całym świecie
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News