Smartfon tajny kod
Unsplash.com NordWood Themes
Konrad Karpiuk - 25 Maja 2020

Mało kto wie o tajnym kodzie, który działa na każdym telefonie. Każdy użytkownik powinien go znać

Smartfon to jeden ze znaków dzisiejszych czasów - wiele osób nie rozstaje się z nimi nawet na chwilę. Mimo, że nawet wiele osób starszych potrafi korzystać z nowych technologii, okazuje się, że nie wszyscy znają ich ukryte funkcje, które znacznie ułatwiają nam ich użytkowanie. Wystarczy znać jeden tajny kod, który znacznie przyśpieszy nam sprawdzenie jednej ważnej rzeczy.

Smartfon to dla wielu podstawowe urządzenie codziennego użytku. Mogłoby się wydawać, że przez tyle lat używania swojego telefonu komórkowego, znamy już wszystkie jego funkcje i nic nas nie zaskoczy. Okazuje się, że telefony dają możliwość wpisania różnego rodzaju kodów, które znacznie ułatwią nam ich użytkowanie czy sprawdzanie danych technicznych.

Każdy smartfon reaguje na ten tajny kod. Warto go znać

Kombinacje numerowe stosujemy, wybierając je tak jak numer telefonu. Wariantów jest mnóstwo, warto jednak zastanowić się przed ich użyciem. Niektóre z nich uruchamiają funkcje telefonu, takie jak np. reset wszystkich danych, dlatego powinniśmy dwa razy sprawdzić, co wpisujemy. Jednak tych, które mogą nam zaszkodzić, nie będziemy przytaczać.

Katarzyna ŁaniewskaTrwa dramatyczna walka. Do mediów wyciekła smutna wiadomość o Katarzynie Łaniewskiej, którą pokochaliśmy za "Plebanię"Czytaj dalej

Częstym i dosyć znanym kodem jest kombinacja *#06#. Za jej pośrednictwem możemy sprawdzić w każdym modelu smartfona, zarówno w urządzeniach z Androidem, jak i w iPhone, jaki jest numer seryjny urządzenia. Z reguły jest on na naklejce na telefonie, czasem też na obudowie, ale jeśli stał się nieczytelny, możemy sprawdzić numer seryjny (IMEI) właśnie za pomocą tej kombinacji.

Dlaczego warto znać kod IMEI? Chodzi o nasze bezpieczeństwo

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mandaryna wyznała prawdę o Michale WiśniewskimMandaryna dopiero po latach przerwała milczenie. Wyznała prawdę o Michale WiśniewskimCzytaj dalej

Warto wpisać ten kod w swoim telefonie, a później spisać swój numer IMEI na kartce i schować w bezpiecznym miejscu (np. wraz z pudełkiem i instrukcją telefonu). Głównie dlatego, że jeśli ktoś ukradnie nam komórkę, za pomocą samego kodu IMEI możemy zażądać zdalnej blokady telefonu. Numer wykorzystuje się do blokowania skradzionych urządzeń. Może nas to uchronić przed niebezpieczeństwem utraty danych.

Dzisiaj grzeje:

1. Nowe ognisko epidemii w Polsce. Porażające dane, natychmiastowa akcja służb
2. Od poniedziałku wielkie zmiany dla tysięcy rodziców. Chodzi o nasze pieniądze

Ponadto możemy też sprawdzić, czy kupowany przez nas telefon nie jest podrobiony. Istnieje oczywiście możliwość zmiany numeru IMEI, ale podobnie jak z numerem VIN w samochodach, jego przeróbki są nielegalne. Artykuł 270 kodeksu karnego traktuje aparat telefoniczny oznakowany numerem IMEI jako dokument.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rodzice od dawna skarżyli się na opiekunkę w przedszkolu. Teraz postawiono jej zarzut morderstwa
  2. Z ostatniej chwili. Nie żyje prawdziwa legenda piłki nożnej. Wybitny gracz miał 89 lat
  3. 13-latka poszła na spacer z amstaffem. Po drodze minęła ich 11-latka ze szczeniakiem, skutki spotkania są opłakane
  4. Księżna Kate podjęła ważną decyzję. Chodzi o jej 5-letnią córeczkę, Brytyjczycy zdumieni
  5. Małgorzata Socha w trudnej sytuacji. Mama aktorki przekazała smutne informacje
  6. Trzycyfrowe ceny czereśni sięgnęły absurdu. Klienci są wściekli

Syn nagle upadł na ziemięSyn wrócił z podwórka. Chwilę potem upadł, w szpitalu porażająca prawda wyszła na jaw, fatalne skutkiCzytaj dalej

Źródło: Lifehacking

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News