Smartfon - szpiegowanie użytkowników
unsplash Chad Madden
Aneta Wasilewska - 1 Maja 2020

Ekspert: smartfony tej marki szpiegują użytkowników. Przedstawił poważne dowody

Smartfon szpieguje swoich użytkowników? Okazuje się, że jeden z ekspertów znalazł dowody, które świadczą o tym, że telefony konkretnej marki mogą szpiegować swoich użytkowników. W sieci pojawiła się dokładna analiza i ostrzeżenie dla wszystkich osób, które mogą posiadać takie komórki.

Smatrfon konkretnej marki został oskarżony o szpiegowanie swoich użytkowników. "Forbes" opublikował niepokojący artykuł, w którym ekspert wskazuje na dowody, które mają świadczyć o tym, że oskarżenia są prawdziwe. Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa, Gabi Cirlig, udowodnił, że jego telefon był szpiegowany.

Krzysztof Jackowski podzielił się ważną informacją dotyczącą KacperkaJackowski wskazał, gdzie powinien znajdować się Kacperek. Będzie przełom?Czytaj dalej

Smatrfon był szpiegowany. Wyciekły dane, które się na nim znajdowały

Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa Gabi Cirlig przekazał szereg dowodów na to, że jego smartfon Redmi Note 8 przesłał dokładne informacje o tym, co robi w sieci na zdalne serwery Alibaby, które rzekomo wynajmowane są przez Xiaomi. Producent smartfonów od razu zaprzeczył wszystkim oskarżeniom.

Gabi Cirlig udowodnił, że wszystkie ruchy, które wykonywał w sieci niezależnie od wykorzystywania różnych przeglądarek, rejestrowane były przez podstawową przeglądarkę Xiaomi. Każde wejście na stronę kończyło się tym, że zdalne serwery, otrzymywały o tym informacje. Okazało się nawet, że dane były przesyłane, nawet kiedy Cirlig pracował w trybie incognito.

Dane były szyfrowane niezmiernie prostym kodem, którego złamanie zajmuje kilka sekund, po czym informacje wysyłane były na serwery mieszczące się w Rosji oraz Singapurze, których witryny były zarejestrowane w Pekinie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Mama - ukryta kameraMama nie mogła zrozumieć, dlaczego jej córeczka budzi się cała podrapana. Zobaczyła nagranie z ukrytej kamery i odebrało jej mowęCzytaj dalej

Producent: Smatrfon nie zbierał danych bez zgody użytkowników

Rzecznik prasowy Xiaomi w oficjalnym oświadczeniu stwierdził, że wszystkie oskarżenia mijają się z prawdą. Dodał, że niemożliwe jest, by urządzenie zbierało informacje, kiedy użytkownik znajduje się w trybie incognito. Jednak przekazał także, że smartfon mógł zbierać dane o ruchu sieciowym.

Dzisiaj grzeje:

1. Wszyscy mieli nadzieję na szczęśliwy finał. Niestety, tragiczne informacje obiegły media

2. Małgorzata Rozenek-Majdan retuszuje zdjęcia? Niepokojące szczegóły na najnowszych zdjęciach

Dane o ruchu sieciowym zbierane były anonimowo, a użytkownicy wcześniej musieli wyrazić na takie działania zgodę. Eksperci, odnosząc się do oficjalnego oświadczenia rzecznika Xiaomi, twierdzą, że na serwery były wysyłane także dane, które mogą zostać wykorzystane w celu potwierdzenia tożsamości użytkownika.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Otwarcie przedszkoli i żłobków. Znamy wytyczne GIS, nic już nie będzie jak dawniej
  2. Dawid Kubacki pokazał nowego członka rodziny. Urocze maleństwo, jest cudowny (FOTO)
  3. Wznowiono poszukiwania 3,5-letniego Kacperka. Niestety, nadeszła zła wiadomość
  4. Zabił Miss Polski na oczach jej męża i dziecka. Po kilku latach wyszedł z więzienia i znów zaatakował
  5. Gotujesz rosół na mięsie? Jeden szczegół jest wyjątkowo ważny, bez niego popełniasz ogromny błąd
  6. Maciej Nowak przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje wyjątkowy Polak, twórca Paprykarza Szczecińskiego

blok czekoladowyLepsze niż blok czekoladowy i galaretkowiec razem wzięte. Prosty przepis na hitowe ciasto PRL-u, podbija każde podniebienieCzytaj dalej

źródło: dobreprogramy pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News