Natychmiast go wyrzuć! Wyjątkowo niebezpieczne odkrycie w uwielbianym smalcu, GIS ostrzega

Natychmiast go wyrzuć! Wyjątkowo niebezpieczne odkrycie w uwielbianym smalcu, GIS ostrzega Źródło: Wikimedia Commons/Themadchopper

Smalec lubianej marki został wycofany ze sprzedaży. Skargi konsumentów doprowadziły do interwencji inspektoratu. W produkcie znaleziono groźne dla zdrowia ciała obce.

Jeśli masz w domu smalec tej marki i konkretnych partii, to lepiej go nie jedz, może bowiem grozić to poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) wydał specjalny komunikat, w którym wycofał duże ilości popularnego produktu.

Popularny smalec został wycofany ze sklepów po komunikacie GIS

W końcu skargi konsumentów doprowadziły do interwencji GIS. Popularny smalec z sieci sklepów Aldi o nazwie Thaleimer Bauernwurst musiał zostać wycofany. Na półki sklepowe trafiła felerna partia, w której klienci znajdowali ciała obce, takie jak kawałki drutu. Spożycie takiego produktu może grozić groźnymi skaleczeniami.

Sklep Aldi również wydał ostrzeżenie dotyczące zagrożenia. Wycofany został smalec wieprzowy o smakach: klasyczny, jabłkowy, cebulowy, ziołowy i bekonowy. Produkt pochodzi z Niemiec. W wersji na nasz rynek zachowano oryginalną nazwę smalcu, ale na etykiecie dodano napis "Smalec wieprzowy ze skwarkami i..." i dopiero po tym napisie znajduje się smak danego produktu.

To właśnie ta partia została wycofana. Jeśli macie ten smalec w swojej lodówce, szybko się go pozbądźcie

Po komunikacie GIS firma Thalheimer Bauernwurst Deuerlein Vertriebs GmbH wycofała produkt z dalszej dystrybucji, zaznaczając, że spożycie produktu stanowiło zagrożenie dla zdrowia. Wycofana partia dotyczy produktów z datą trwałości oznaczoną do 20.03.2020. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Informujemy, że w ramach ochrony prewencyjnej konsumentów wycofaliśmy już ze sprzedaży ww. artykuł. Jednocześnie zapewniamy, że zaistniała sytuacja nie dotyczy pozostałych produktów producenta Thalheimer - poinformowała sieć sklepów Aldi. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ojciec zamknął się z córką w kuchni, mieli robić śniadanie. Nagle matka otworzyła drzwi i zamarła
2. Niestety, kolejny dramatyczny wieczór w Polsce. Nagły wybuch ognia na południu kraju

Jeśli w waszej lodówce znalazł się już smalec z wycofanej partii to nie wszystko stracone i wcale nie musicie go wyrzucać, choć nie powinniście go pod żadnym pozorem spożywać. Jeśli zachował się wasz paragon, możecie zwrócić produkt do sklepu, by odzyskać wydane na niego pieniądze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od zawsze bała się pitbulla sąsiada. Pewnego dnia pies zaczął szczekać i ruszył do jej domu, natychmiast wezwali karetkę
  2. 11-latka od dwóch lat była gwałcona w szkole. Rodzice zamarli odkrywając jej powiększony brzuch
  3. Jest afera. Cejrowski niewyobrażalnie poniżył Roksanę Węgiel i Viki Gabor
  4. Jantar nie ucieszyłyby obecne wydarzenia w jej rodzinie. Bardzo przykre
  5. OGROMNA grzywna za wycięcie drzewa na własnej posesji. Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News