Słynny sklep znika z Polski! Zostało mało czasu

Słynny sklep znika z Polski! Zostało mało czasu

Media Markt i Saturn od lat goszczą już w Polsce. Nikt nie spodziewał się jednak tak nagłego odejścia jednego z nich. Klienci nie mogą uwierzyć. Zmiana ta jest o tyle zaskakująca, że dotąd nie była sygnalizowana. Zostało jeszcze kilka tygodni do zrobienia zakupów w tym sklepie.

Media Markt ma zamiar połączyć się ze sklepem Saturn. Proces rebrandingu ma rozpocząć się między majem a wrześniem. Po całej akcji sklepy będą działały pod jednym szyldem Media Markt. Ta decyzja wzbudziła ogromne kontrowersje. - Obserwując sytuację na rynku uznaliśmy, że nadszedł czas, aby połączyć siły obu brandów – mówi Marcin Rosati, który jest prezesem zarządu - MediaMarkt jest obecny w Polsce już od 20 lat, a więc znacznie dłużej niż Saturn. Dlatego postawiliśmy na markę, która jest najsilniej zakorzeniona w świadomości Polaków – podsumował.

Media Markt wprowadza zmiany

Choć wydawałoby się, że obie sieciówki to całkiem inne podmioty, niewiele w tym prawdy. Różnica pomiędzy placówkami jest jedynie w ilości sklepów i szacie kolorystycznej. Saturn posiada 22 sklepy, a Media Markt 63. Poza tym oba podmioty należą do jednego właściciela. Pracownicy Saturna zostali uspokojeni, że nic poza nazwą sklepu się nie zmieni. Niezmienione pozostaną także kanały sprzedaży internetowej. Po zmianie można będzie zamówić zakupy przez internet i pojawi się możliwość ich odbioru w 85 placówkach. Podobno połączenie sklepów będzie miało na celu rozwinięcie marek pod względem technologii i IT. Sprzedaż wielokanałowa nadal będzie kontynuowana. Takie połączenie będzie miało na celu ogólnie pojęty rozwój. Powodem całej akcji, która ma na celu połączenie marek, jest zmniejszenie kosztów utrzymania tych dwóch gigantów. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Piaseczny pokazał zdjęcia ze ślubu! Kim jest panna młoda?!
  2. Zenek Martyniuk wpadł w furię! Upokorzyli jego rodzinę
  3. Dowbor nigdy sobie tego nie wybaczy. „Skrzywdziła własne dziecko!”
Źródło: benchmark.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News