Mimo rosnących słupków w sondażach prezydent Andrzej Duda zdecydowanie nie wzbudza sympatii wśród wszystkich Polaków. Dowodem na to jest wypowiedź Juliusza Machulskiego, który nie zostawił suchej nitki na poczynaniach Prezydenta RP.

A niby czym sobie zapracował na mój szacunek? Nie żywię szacunku wobec kogoś, kto okłamał tyle osób. Przecież publicznie powiedział niedawno, że nie jest prezydentem wszystkich Polaków, chociaż w kampanii obiecywał, że będzie – grzmi twórca „Kilera”.

Wywiad z Juliuszem Machulskim dotyczyć miał jego najnowszego filmu – „Volta”. Najwyraźniej wolał on jednak powiedzieć, co myśli o polskiej władzy.

Najwięcej pretensji ma on właśnie do polskiego prezydenta. Jego zdaniem jest on jedynie „polityczną wydmuszką”, a co za tym idzie „antyprezydentem”.

Najbardziej mam do niego żal o to, że sprawując niezależny urząd, nie musząc się bać, bo nawet Kaczyński nie może mu nic zrobić, mógłby czasem stanąć po stronie prawa, a nie pomagał je łamać. Tymczasem on zachowuje się jak tchórz, człowiek bez właściwości. Z coraz większym poparciem Polaków, co jest dla mnie jakimś tragicznym paradoksem… – dodaje słynny reżyser.

 

...

Zobacz również