Dariusz K., słynny muzyk niemal 4 lata temu zabił niewinną kobietę. Od tego czasu trwało postępowanie, mające na celu umieszczenie go w zakładzie karnym, zakończyło się dopiero teraz. Gitarzysta przez lata związany z głównym nurtem polskiego przemysłu rozrywkowego trafi za kratki!

W lipcu 2014 roku Dariusz K. pędził z zawrotną prędkością warszawską Aleją Komisji Edukacji Narodowej. Jego rajd, podczas którego dozwoloną prędkość przekroczył o około 30 km/h, zakończył się tragicznie.

ZOBACZ TAKŻE: Wybuch w Poznaniu. Makabryczne ustalenia, Tomasz J. chciał…

Pędząc swoim BMW, zignorował czerwone światło i śmiertelnie potrącił, znajdującą się na pasach 63-letnią pieszą. Badanie wykazało obecność kokainy w jego organizmie, lecz ostatecznie uznano, że nie był pod wpływem narkotyku w momencie zdarzenia.

Trwające przez kilka lat śledztwo wykazało jego winę, a sąd skazał go na 6 lat pozbawienia wolności, dodatkowo nakładając na niego 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

ZOBACZ TAKŻE: Małopolsce. Ciało kobiety i 3 dzieci

Do tej pory Dariusz K., znajdował się najpierw w areszcie śledczym, a następnie odpowiadał z wolnej stopy. Teraz ta swoboda zostanie mu odebrana, gdyż czeka go odsiadka w zakładzie karnym.

Dariusz K. idzie do więzienia!

Prawomocny wyrok na muzyku ciąży od prawie 11 miesięcy. Przebywa on jednak na wolności aż pięć miesięcy więcej. Zwolniono go z aresztu w listopadzie 2016 roku po orzeczeniu sądu pierwszej instancji.

ZOBACZ TAKŻE: Masowa ucieczka z polskiego więzienia. Setki kryminalistów biegają na wolności

Przed zwolnieniem spędził dwa lata, cztery miesiące i pięć dni w areszcie, a czas ten wliczać się będzie do odbytej kary. Oznacza to, że po umieszczeniu w więzieniu, pozostanie mu jeszcze trzy lata i niemal osiem miesięcy pobytu w celi.

Powołując się na problemy, zdrowotne Dariusz K. wnosił o odroczenie kary. Po zaciągnięciu opinii biegłych sąd odniósł się do prośby negatywnie. Oznacza to, że po wydaniu decyzji przez dyrektora zakładu, do którego wysłana zostanie prośba o wykonanie kary, K. będzie musiał dobrowolnie udać się do wiezienia.

Mając na uwadze wnioski wypływające z opinii biegłych, sąd doszedł do przekonania, iż wniosek obrońcy o odroczenie skazanemu Dariuszowi K. wykonania kary pozbawienia wolności nie zasługuje na uwzględnienie. Nie ulega wątpliwości, że z treści opinii lekarskich jednoznacznie wynika, że stan zdrowia skazanego umożliwia odbywanie przez niego kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym, gdzie skazany winien kontynuować dotychczasowe leczenie farmakologiczne, a także znajdować się pod opieką lekarską – poinformował dziennikarzy TVN Warszawa sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

ZOBACZ TAKŻE: Polityk PiS wpadł po pijaku! Po partyjnej imprezie wpadł do rowu

W zeszłym roku sąd drugiej instancji podtrzymał wyrok, a 2 marca sąd odwoławczy nie znalazł powodów do zmiany wyroku. K. po odbyciu połowy kary, czyli za około 8 miesięcy, będzie mógł wnosić o przedterminowe zwolnienie. Zdaniem jego obrońcy szanse na to są bardzo duże, gdyż zabójca starszej kobiety, cieszył się w areszcie doskonałą opinią.

Czy zasądzona wobec Dariusza K. kara jest wystarczająca?

Loading ... Loading ...

10 największych zbrodni komunistów, o których mówi się dziś rzadko

Jak wiele jest w Polsce korupcji? Wypadamy TRAGICZNIE na tle Europy!

źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl