Słynny napis z akcji "Hejt Stop" na murze zrobił grafik?!

Słynny napis z akcji "Hejt Stop" na murze zrobił grafik?!

Akcja Hejt Stop, której twarzy udzieliła premier Kopacz, miała za zadanie walczyć z mową nienawiści na murach. Niestety użyto przykładu, który okazał się być fejkiem.

Chodzi o wulgarne napisy "Mahomet to peda* i Allah to ku*wa", które rzekomo pojawiły się na stacji metra Wilanowska i zostały zmyte. Jak wynika z informacji zdobytych przez internautów - zmyte w błyskawicznym tempie. Problem polega na tym, że w serwisie Wykop zamieszczono zdjęcia, z których wynika, że napis to fejk zrobiony w programie graficznym. Internauci odkryli, że fotografię z napisem wykonano 11 września o godzinie 07:38:15, a tę bez napisu tego samego dnia o 07:39:25. Oznacza to, że działacze z "Hejt Stop" musieliby usunąć wulgarny napis w 70 sekund. Ponadto, nie ma żadnych śladów po usunięciu napisu ze stacji metra zaś po wrzuceniu zdjęcia do programu graficznego widać, że ktoś przy nim "majstrował". Poniżej zdjęcia, o których mowa. Najciekawsze jest to, że tak napis faktycznie był w metrze. Tyle tylko, że został usunięty przed akcją Hejt Stop. O co więc chodzi z dziwnymi datami zdjęć oraz ewidentnym majstrowaniem przy fotografiach? Coraz częściej padają oskarżenia, że napis namalowano, by móc go zmazać. Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

"Mamy problem z nienawiścią – jest jej tyle, że czasem jej nie zauważamy. W polskich miastach pełno jest nienawistnych bazgrołów, rasistowskich wypocin i gwiazd Dawida na szubienicy. Po prostu hejtów. I nawet, jeśli je widzimy, nie reagujemy. Bo jak?" - piszą o sobie wolontariusze akcji Hejt Stop. fejk2 fejk4 fejk5 fejk1 fejk6 Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:
Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM fot. Wykop.pl, użytkownicy: mistejk, rotero źródło: WYKOP Następny artykuł