Akcja Hejt Stop, której twarzy udzieliła premier Kopacz, miała za zadanie walczyć z mową nienawiści na murach. Niestety użyto przykładu, który okazał się być fejkiem.

Chodzi o wulgarne napisy „Mahomet to peda* i Allah to ku*wa”, które rzekomo pojawiły się na stacji metra Wilanowska i zostały zmyte. Jak wynika z informacji zdobytych przez internautów – zmyte w błyskawicznym tempie.

Problem polega na tym, że w serwisie Wykop zamieszczono zdjęcia, z których wynika, że napis to fejk zrobiony w programie graficznym. Internauci odkryli, że fotografię z napisem wykonano 11 września o godzinie 07:38:15, a tę bez napisu tego samego dnia o 07:39:25. Oznacza to, że działacze z „Hejt Stop” musieliby usunąć wulgarny napis w 70 sekund.

Ponadto, nie ma żadnych śladów po usunięciu napisu ze stacji metra zaś po wrzuceniu zdjęcia do programu graficznego widać, że ktoś przy nim „majstrował”. Poniżej zdjęcia, o których mowa.

Najciekawsze jest to, że tak napis faktycznie był w metrze. Tyle tylko, że został usunięty przed akcją Hejt Stop. O co więc chodzi z dziwnymi datami zdjęć oraz ewidentnym majstrowaniem przy fotografiach? Coraz częściej padają oskarżenia, że napis namalowano, by móc go zmazać.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

„Mamy problem z nienawiścią – jest jej tyle, że czasem jej nie zauważamy. W polskich miastach pełno jest nienawistnych bazgrołów, rasistowskich wypocin i gwiazd Dawida na szubienicy. Po prostu hejtów. I nawet, jeśli je widzimy, nie reagujemy. Bo jak?” – piszą o sobie wolontariusze akcji Hejt Stop.

fejk2
fejk4 fejk5

fejk1

fejk6

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

fot. Wykop.pl, użytkownicy: mistejk, rotero

źródło: WYKOP

...

Zobacz również