Dziennikarz, o którym mowa pracuje w wielkiej stacji telewizyjnej. Oprawca molestowanej kobiety robi karierę, przeprowadza wywiady z najważniejszymi osobami w Polsce i nadal kieruje dużym zespołem telewizyjnym. O kogo chodzi? Nie wiadomo, bo panuje zmowa milczenia. 

Dziennikarz i publicysta Jacek Żakowski jest zadziwiony tym, że „wielkie media” milczą i udają, że nie wiedzą o skandalu. To jeden z niewielu, którego zainteresował temat molestowania „znanej dziennikarki” przez „znanego dziennikarza” opisany przez tygodnik Wprost.

„Moje kłopoty z nim zaczęły się od tego, jak powiedziałam mu „nie”. Któregoś dnia podszedł do mnie z tekstem: „Widzę, że nie masz majtek pod dżinsami. Jedziemy do mnie?”. Rzucił też, niby w żartach: „Oprzesz się, suko, o ścianę, a ja wejdę od tyłu”. Byłam tak zawstydzona, że mnie sparaliżowało. Zrozumiałam, że nagłośnienie sprawy zostanie odebrane jako nielojalnośćwobec firmy. Wiem, że na początku trochę się całej sprawy bali. (…)

Jeszcze przez jakiś czas tam pracowałam, ale było mi coraz trudniej. Najgorsza jest bezradność. Koszmarna bezradność. Mój oprawca robi karierę. Przeprowadza wywiady z najważniejszymi osobami w Polsce, ciągle kieruje dużym zespołem telewizyjnym. Ja odeszłam ze stacji. Chcę zapomnieć o sprawie. (…) Wiem, że inne dziennikarki miały z nim podobne przejścia.” – opowiada na łamach Wprost skrzywdzona dziennikarka.

Zmowę milczenia postanowił przerwać portal Pudelek.pl, który wysłał zapytanie do rzeczników TVP, TVN i Polsatu.

– Pan Jacek Żakowski odniósł się w felietonie w „Gazecie Wyborczej” do artykułu „Wprost”, apelując o wyjaśnienie powtarzających się oskarżeń o molestowanie i mobbing w jednej z polskich stacji telewizyjnych. Trudno się spierać z jego argumentami – dziennikarz przypomina, że bezczynność w świetle tak poważnych oskarżeń „czyni korporację współwinną”, pisze nawet o „piętnie domu złego”. To tak mocne słowa, że trudno sobie wyobrazić, żeby pozostały bez echa. W sieci pojawia się w tym samym czasie mnóstwo niepokojących komentarzy dotyczących Pana …, wiążących go z tą aferą. Czy możemy prosić o zajęcie jednoznacznego stanowiska w sprawie artykułu Jacka Żakowskiego? Ponieważ jego słowa i artykuł „Wprost”, do którego się odnosi, mogą dotyczyć właściwie tylko dwóch, góra trzech podmiotów na rynku, zwracamy się z prośbą o komentarz.

– Dzień Dobry, Nie odnosimy się do insynuacji. Pozdrawiam – odpowiedział lakonicznie rzecznik TVN.

– Choć apel Jacka Żakowskiego wydaje się słuszny, TVP nie komentuje kwestii, której jej nie dotyczą – odpowiedział rzecznik TVP

= Nie jesteśmy adresatem apelu i nie będziemy komentować artykułu „Wprost” – odpowiedział rzecznik Polsatu.

źródło: Wprost, pudelek.pl

fot. pudelek.pl

loading...

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.