Skandaliczny wyrok! Słynna piosenkarka obraziła prezydenta, pójdzie siedzieć na 10 miesięcy

Skandaliczny wyrok! Słynna piosenkarka obraziła prezydenta, pójdzie siedzieć na 10 miesięcy

Czy artyście wolno więcej niż zwykłemu śmiertelnikowi? Dyskusja na ten temat ciągnie się nieprzerwanie od tysięcy lat, a poszczególne przypadki dają sprzeczne odpowiedzi. Teraz dowodem na to, że nawet gwiazdy muszą uważać a swoje słowa, jest sprawa Zuhal Olcay.

W zależności od kraju celebrytom udaje się uniknąć kary nawet za najpoważniejsze wykroczenia i przestępstwa. Gwiazdy biją swoich partnerów, nadużywają narkotyków czy jeżdżą po pijanemu i w tym wszystkim są często recydywistami. Zdarza się, że nie trafiają za kratki pomimo niezbitych dowodów. Uiszczają kaucje i opłacają najlepszych prawników, by nie ponieść odpowiedzialności. Media opisują sprawę przez kilka dni, a następnie zabierają się za bardziej nośne tematy od kolejnego rozbitego samochodu hollywoodzkiego aktora, czy aresztowania amerykańskiego rapera. Są jednak miejsca, gdzie na słowa należy uważać szczególnie. Tam nawet za najmniejszy "błąd" można otrzymać długi jak na przewinienie wyrok. Władze nie patrzą przy tym, kto jest sądzony i ile wydał płyt, czy w ilu produkcjach zagrał.

Zuhal Olcay spędzi 10 miesięcy w więzieniu!

Popularna turecka piosenkarka i gwiazda estrady z Azji Mniejszej spędzi następne 10 miesięcy w więzieniu. Zuhal Olcay była oskarżona o obrazę Recepa Ergodana, prezydenta Turcji od sierpnia 2016 roku. Wtedy, podczas występu w Stambule zmieniła słowa swojej piosenki "Nie obchodzi mnie świat" tak, by w języku tureckim rymowały się z nazwiskiem prezydenta państwa. Zaśpiewała wówczas "wszystko to pustka, wszystko kłamstwo". Wystarczyło to prokuraturze, aby skazać ją na niemal rok więzienia. Początkowo oskarżyciel żądał dla niej aż 4 lat pozbawienia wolności. Ostatecznie Sąd w Stambule skazał ja na 10 miesięcy. Miejscowy dziennik Evrensel podał, że Olcay być może uzyska zwolnienie warunkowe po osadzeniu w areszcie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. PiS o Czarnym Proteście. „SZATANY”
  2. Czarny Piątek. HANIEBNE zachowanie policji, co oni robią?!
  3. Michał Wiśniewski gra na wiejskich weselach. Jest bankrutem
źródło: onet.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News