Dwóch dżihadystów z Azji Środkowej planowało krwawy zamach. Chcieli wysadzić ładunki wybuchowe, a później wbiec w tłum i krwawo mordować ostrymi narzędziami. Ich plany były tym bardziej przerażające, że na swoje cele obrali małe dzieci.

Ekstremiści niedawno złożyli hołd poddańczy Państwu Islamskiemu. Planowali zaatakować w Moskwie w Dzień Wiedzy, czyli 1 września, który jest pierwszym dniem szkoły. W Rosji to wielka uroczystość, w której bierze udział ogromna liczba małych dzieci. Właśnie wtedy islamiści planowali atak – chcieli zwrócić na siebie uwagę całego świata.

Na szczęście funkcjonariuszom Federalnej Służby Bezpieczeństwa udało się dotrzeć do zamachowców i zneutralizować ich. Mężczyźni wpadli, ponieważ na dzień przed zamachem opublikowali w sieci komunikat dla ISIS. Pisali w nim, że mają zamiar uderzyć w Moskwie i swoje życie poświęcają wielkiemu kalifatowi. Poprzysięgli też wierność przywódcy zbrodniczej organizacji.

– Jeden z zatrzymanych dzień przed Dniem Wiedzy umieścił w internecie swój komunikat do członków zakazanej w Rosji organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie. W tym komunikacie złożył tak zwaną przysięgę wierności terrorystom. W jego telefonie zostały znalezione kontakty do werbowników tej organizacji i wskazówki dotyczące planowanego zamachu – podało w komunikacie Centrum Kontaktów Społecznych FSB.

Wiadomo już, że mężczyźni planowali dwa ataki – jeden z nich miał dokonać samobójczego zamachu bombowego, a drugi wbiec w tłum pełen dzieci i mordować je bronią białą. Dżihadyści planowali w ten sposób mord na tłumie dzieci.

źródło: sputniknews.com

Zamach podczas obchodów święta niepodległości

...

Zobacz również